Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Jooga abil tasakaalu

Kui meel on hetkes, siis stress hajub ja kasvab sisemine tasakaal.

Kursus pakub mitmekülgseid teadmisi ja praktilisi oskuseid, et tuua oma ellu rohkem tasakaalu, parandada üldist heaolu, avardada arusaama joogast tervikuna ning õpetab, kuidas kasutada saadud teadmisi oma igapäevaelus.

Tundide läbivaks stiiliks on Ashtanga joogal põhinev vinyasa flow, mis on sujuv, dünaamiline ja mitmekülgne praktika, kus luuakse tugev ühendus liikumise ja hingamise vahel. Vinyasa flow jooga on liikuva meditatsiooni kunst, just see teadlik keskendumine hingamisele ja liikumisele, mis loob silla keha ja meele vahel ühendades füüsilise ja vaimse mõõtme.

Kuigi tunnid on peamiselt vinyasa flow kesksed, toome sisse ka harjutusi kundalini joogast ja tutvume rahuliku yin joogaga. Selliselt annab kursus hea ülevaate erinevatest joogastiilidest ning kuidas neid oma igapäeva ellu liita – milliseid harjutusi kasutada hommikuti, et äratada oma keha ja meel ning häälestuda eelseisvaks päevaks või milliseid harjutusi valida oma õhtusesse praktikasse, et mõnusalt maanduda, laadida maha päeva pinged ning valmistada keha ette rahulikuks sügavaks uneks.

Kursus on sulle, kui soovid avastada jooga tervendavat mõju nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil, praktiseerida regulaarselt kord nädalas, arendada tugevust ja painduvust, parandada tähelepanu ja keskendumisvõimet, suurendada harmoonia ja tasakaalutunnet, õppida kuulama ja austama oma keha ning harjutada vastavalt oma võimetele ja vajadustele.

Kursusele on oodatud kõik joogahuvilised, pole vahet kas sa näed joogamatti esimest korda elus või praktiseerid regulaarselt, peamine on huvi ja soov endaga tegeleda ning avardada arusaamist iseendast ning maailmast läbi joogapraktika.

Ole valmis sellel põneval teekonnal oma vaimseid ja füüsilisi piire nihutama!

Kursuse jooksul praktiseerime:

  • jooga asendeid ja seeriaid;
  • pranayamat ehk hingamisharjutusi;
  • erinevaid meditatsiooni tehnikaid;
  • kuidas kasutada mudrasid (näppude asendid) ja bandhasid (kehalukud);
  • tutvume mantratega, kogeme lõdvestust läbi jooga-nidrā ehk unejooga ning sügavat lõdvestavat heliteraapiat tiibeti helikausside ja gongiga.

Kursuse läbinu:

  • omab sügavamat arusaama jooga põhimõtetest ning on saanud praktilised oskused, et iseseisvalt praktiseerida;
  • orienteerub erinevate joogastiilide vahel ning oskab valida endale sobiva;
  • tunneb peamiseid joogaasendeid, teab nende nimetusi ja kasutegureid ning oskab neisse liikuda turvaliselt ja keha toetavalt;
  • tunneb olulisemaid hingamis-, lõdvestus ja meditatsiooni tehnikaid ning oskab neid vastavalt oma vajadustele kasutada.

Spetsiifliste tervislike eriseisundite, haiguste või vigastuste korral palume kindlasti juhendajat eelnevalt teavitada. Kursusel osaletakse isiklike või Rahvaülikooli poolt pakutavate mattidega.

Foto: Carmel Köster

Õppekavarühm – Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
Tutvu õppekorralduse alustega

Aeg

neljapäeviti
1. veebruar – 4. aprill 2024
kell 18.00–19.30

Maht

15 tundi

Hind

90 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee