Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Jooga abil tasakaalu

Kui meel on hetkes, siis stress hajub ja kasvab sisemine tasakaal.

Kursus pakub mitmekülgseid teadmisi ja praktilisi oskuseid, et tuua oma ellu rohkem tasakaalu, parandada üldist heaolu, avardada arusaama joogast tervikuna ning õppida kasutama seda oma igapäevaelus.

Jooga unikaalsus seisneb selles, et regulaarselt praktiseerides toimub areng läbi kõigi tasandite – füüsilise, vaimse, emotsionaalse ja hingelise. Jooga arendab kauni keha, toob naeratuse näole, annab maheda hääle, selged silmad, puhta meele, kindlad jalad ja küllusliku tervise (BKS Iyengar).

Jooga abil tasakaalu tundide sisu

Kursus baseerub peamiselt sujuval ja intensiivsel vinyasa flow stiilil,  kuhu lisame yin jooga ja kundalini elemente. Vinyasa flow aluseks on tugev ühendus liikumise ja hingamise vahel. See on dünaamiline ja kehasõbralik praktika, kus liigume asendist asendisse sisse- ja väljahingamise rütmi järgides. Selline pidev voolav liikumine loob meditatiivse seisundi ning on väga rahustav närvisüsteemile. Parajalt tugev füüsiline koormus tagab rahulolutunde ning maandab väga efektiivselt stressi ja pingeid.

Iga tund sisaldab häälestumist ja hingamisharjutusi, päikesetervitusi, erinevaid joogaseeriaid ja harjutusi, lõpulõdvestust. Joogaseeriad, mida tundides õpime, hõlmavad peamiseid asendeid, arendavad tugevust, painduvust, vastupidavust, koordinatsiooni ja tasakaalu.

Praktiseerides õpime kuulama ja märkama oma keha eripära ning austama oma võimete piire ilma kriitika ning hinnanguteta. Õpime asendite õiget sooritamist, nende kasutegureid ning kohandama vastavalt oma kehale, hoides meeles, et jooga ei ole enese tõestamine vaid enese aktsepteerimine.

“Jooga ei seisne varvaste puudutamises vaid selles, mida õpid teel sinna” – Jigar Gor

Kursus on sulle:

  • kui soovid avastada jooga tervendavat mõju nii füüsilisel, emotsionaalsel kui hingetasandil;
  • oled valmis pühenduma ja praktiseerima regulaarselt kord nädalas;
  • soovid arendada tugevust ja painduvust, parandada tähelepanu ja keskendumisvõimet, suurendada harmoonia ja tasakaalutunnet,
  • soovid õppida kuulama ja austama oma keha ning vastavalt oma võimetele ja vajadustele harjutama.

Kursusele on oodatud kõik joogahuvilised! Pole vahet, kas astud joogamatile esimest korda elus või praktiseerid regulaarselt, peamine on huvi ja soov endaga tegeleda ning avardada arusaamist iseendast ning maailmast läbi joogapraktika.

Ole valmis sellel põneval teekonnal oma vaimseid ja füüsilisi piire nihutama!

Kursuse läbinu:

  • omab sügavamat arusaama jooga põhimõtetest ning on saanud praktilised oskused, et iseseisvalt praktiseerida;
  • orienteerub erinevate joogastiilide vahel ning oskab valida endale sobiva;
  • tunneb peamiseid joogaasendeid, teab nende nimetusi ja kasutegureid ning oskab neisse liikuda turvaliselt ja keha toetavalt;
  • tunneb olulisemaid hingamis-, lõdvestus ja meditatsiooni tehnikaid ning oskab neid vastavalt oma vajadustele kasutada.

Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib kasutada ka enda isiklikku matti.

Spetsiifiliste tervislike eriseisundite, haiguste või vigastuste korral palume kindlasti juhendajat eelnevalt teavitada.

Foto: Carmel Köster

Õppekavarühm – Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
Tutvu õppekorralduse alustega


Varasematel kursustel osalenute tagasiside:

“Sain vastused väga paljudele “miksidele” joogapraktika taga. Miks üks või teine asi on hea või vajalik, kuhu oma tähelepanu suunata. Nägin, kui palju tahke on joogal, see on tõepoolest eluviis ja igaühele tegelikult jõukohane. Nägin, kui paljudel eri tasanditel ja kuidas on võimalik joogat oma igapäevaellu rakendada, nii vaimselt kui kehaliselt. Õppisin, et ükskõik, mida teed (nt joogapraktikat), sea endale alati mingi eesmärk või mõtle läbi, mida tahad saavutada, ole hästi konkreetne. Õppisin olema kohal, nautima ka raskust, tunnetama oma arengu toimumist hetkes.” 

 “Suurepärane koolitus! Jäin väga rahule.”

“Koolitaja oli professionaalne ja tegevused varieerusid ja olid mitmekesised. Suured tänud Kristale! Meeldis, et oli võimalus kogeda lisaks Vinayasale ka Kundalini, Yin jt jooga elemente. Samuti oli tore meditatsioon ja erinevad harjutused, mida läbi tegime ja mis igapäeva elus pakuvad võimalust ise neid teha ja oma sisemise tasakaaluga seeläbi tegeleda. Saime põgusa, kui väga toreda kogemuse ka heliteraapiast, aitäh Kristale, kes võttis vaevaks seda meile pakkuda. Õhkkonda oli tore ja toetav ja kogu koolituse kogemus seeläbi nauditav. ”

“Isegi, kui alguses päris algajana tundus, et on raske, keeruline ja keha pole valmis, siis harjutamise käigus tegelikult sai sellest hirmust üle. Iga pingutus ja eneseületus on enesearengu kohalt väärt kogemus ja annab julguse astuda edasisi samme.”

Aeg

neljapäeviti
12. september – 28. november 2024
kell 18.00–19.30

Maht

18 tundi

Hind

117 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee