Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Teadveloleku kursus edasijõudnutele

Mindfulness ehk teadvelolek on hoiak, millega me igapäevaelu sündmusi ning olukordi kogeme. Kohalolu käesolevas hetkes. Teadlikkus oma otsustest, valikutest, suhetest. Teadlikkus sellest, mida me tarbime ja mida me loome. Oma emotsioonide valdamine ning teadlikkus nende tekkimisest. See on sinu valik, millise meelestatusega sa mõnda tegevust alustad või millise emotsiooniga selle käigus kaasa lähed. Kõige selle märkamine vajab aega, pühendumist ning tähelepanelikku treeningut.

Kursuse aluseks on 1970ndate lõpus dr. J. Kabat-Zinni poolt välja töötatud Mindfulness Based Stress Reduction Programme (Mindfulnessil põhinev stressi vähendamise programm):

  • programm kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha igapäevaselt, aegajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks;
  • harjutused on rakendatavad ka stressi ennetajana, kuna aitavad toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides.

Jätkukursus on mõeldud neile, kes on juba pikemat aega iseseisvalt Mindfulnessi (või mõne muu meditatiivse) praktikaga tegelenud või läbinud mõne pikema kursuse (näiteks 10-nädalase süvakursuse). Eelduseks on oskus ja järjepidevus iseseisvalt harjutustega tegeleda ja on seeläbi kujundanud endale igapäevase praktika. Jätkukursusel on võimalus minna harjutustega süvitsi, tegeleda nüansside ning pisut nõudlikuma tööga.

Igal korral jagab juhendaja ka viiteid teoreetilistele materjalidele ja harjutustele videote, tekstide ja audiomaterjalide kujul, mille abil saavad osalejad huvi korral iseseisvalt teemade kohta rohkem uurida.

Kursuse läbinud osaleja on süvitsi tutvunud meeleharjutuste ja ülesannetega, mida sisemise tasakaalu saavutamiseks igapäevaselt praktiseerida.

Mindfulness jätkukursus on mõeldud neile, kes on juba pikemat aega iseseisvalt Mindfulnessi (või mõne muu meditatiivse) praktikaga tegelenud. Jätkukursusel on võimalus minna harjutustega süvitsi, tegeleda nüansside ning pisut nõudlikuma tööga.

Õppekavarühm – Isikuareng
Tutvu õppekorralduse alustega


Tagasiside varasematelt Mindfulness’i kursustelt:

“Kursusel sain aru, et emotsioonid ei pea mind kontrollima. Mina saan oma emotsioone teadvustada, neid vaadelda ja siis otsustada, millistega ma kaasa lähen. Ma ei pea oma energiat kõigile emotsioonidele andma, mis mind valdavad. See on mulle igapäevaselt palju väge andnud.”

“Kõige olulisem mõte, mida enda jaoks kursuselt sain, oli, et ‘leia aega enda jaoks’. Multitaskimine ei ole edu võti. Ela hetkes, kuna nii elad rohkem.”

“Ma sain kursuselt teadmisi ja oskusi ja nippe, kuidas oma teadvust paremini suunata ja enesetunnet parandada.”

“Juhendaja on väga sõbralik, avatud ja positiivne.”

Aeg

esmaspäeviti
2. september – 14. oktoober 2024
kell 17.30–19.00

Maht

14 akadeemilist tundi

Hind

140 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee