Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Lõdvestustehnikad

Lõdvestustehnikate kursuse eesmärk on praktiseerida ja omandada lõdvestusoskus nii keha kui ka meele tasandil. Kursus õpetab lõdvestuma, iseendaga paremat kontakti looma ja oma tugevusi avastama.

Õhtune kursus sobib Sulle, kui soovid päeva jooksul kogunenud pingeid maandada ja keha mõnusalt lahti venitada, et rahulikult uinuda. Tund sobib kõigile tasemetele ning on üles ehitatud individuaal-, paarisharjutusteks ning sisevaatluseks. Lõdvestustehnikate kursus keskendub nii kehale kui meelele.

Kursus on üles ehitatud järgnevatele tehnikatele:

  • dünaamiline venitus;
  • kohalolutehnika;
  • partnertehnikaid;
  • enesereflektsioon.

Lõdvestustehnikate tundide sisu

Tund algab ja lõpeb bodyscan meditatsiooniga. See on hea viis füüsilise pinge vabastamiseks. Mõnikord ei pruugi me isegi märgata, et füüsiline ebamugavustunne – nagu peavalud, selja- ja õlavalu ning pinges lihased – on seotud teie emotsionaalse seisundiga. Ennast vaimselt skaneerides toome teadlikkuse igasse oma kehaosasse. See õpetab märkama oma enesetunnet ja emotsioone nii läbi füüsiliste aistingute kui tunnete tasandil.

Järgneb dünaamiline venitus matil, kus läbi pehmelt liikuva, pingutuse ja vabastuse keskendume erinevatele lihasgruppidele, soojendades  ja pannes liikuma kogu keha. Venitusse on integreeritud jooga ja põrandatehnika elemente ja kasutame ka venituslinti või fitpalli.

Dünaamiline venitus jätkub partnervenitustega – paaris.  Siin kasutame partnerjooga ja kontaktimprovisatsiooni põhimõtteid.

Partnerjoogas tehakse klassikalisi joogapoose nii, et kaaslane toetab või täiendab. Kaaslase abi võimaldab pehmet ja õrna, kuid siiski sügavamat venitust, annab stabiilsust ja vastupidavust poosides ning arendab usaldust, empaatiat ja ühendust puudutuse teadvustamise kaudu. Partnerjooga harjutused arendavad tasakaalu, jõudu, tasakaalu, painduvust ja empaatiat. Need õpetavad usaldama ja arvestama liikumist koos paarilisega. Paarilise abiga on võimalik minna ka sügavamale venitus- ja lõdvestusasenditesse.

Kontaktimprpovisatsiooni baastehnikas keskendume ühendus loomisele, kus raskuspunkt jääb kahe paarilise vahele ning teineteise keharaskust kasutatakse pingutuse, lõdvestuse ja tasakaalu saavutamiseks venitus – ja puhkeasendis. Partnertöö arendab kehalist empaatiavõimet ehk mõistmist, kohalolu, usaldust, mitteverbaalset suhtlust ja kehateadlikkust läbi paarilise tunnetuse.

Iga kursuse kohtumine on seotud emotsioone avava teemaga. Nii saame läbi liikumise oma kogemust endale mõtestada või paarilisega jagada. Tegeleme teemadega: usaldus, tasakaal ja sisemine jõud. Sisevaatluse ja peegelduse eesmärk on leida üles ja teadvustada läbi liikumise oma tugevused, mis meid elus toetaksid.

Lõdvestustehnikate kursuse läbinu:

  • teab, mis on kehataju ja tunneb end oma kehas pingevabamalt ja lõdvestunumalt;
  • omab paremat kehateadlikkust ja võimet kehapingeid skaneerida bodyscan meetodil;
  • teab dünaamilise venituse harjutusi peamistele lihasgruppidele;
  • tunneb partnerjooga tehnika baasteadmisi paarisvenituste –, tasakaaluasendite ja ühenduse loomiseks;
  • teab kontaktimprovisatsiooni tehnika baasteadmisi paarisvenituste, tasakaaluasendite ja ühenduse loomiseks.

Foto: Brite Vilgo

Õppekavarühm – Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
Tutvu õppekorralduse alustega

Aeg

kolmapäeviti
16. oktoober - 18. detsember 2024
kell 20.00–21.00

Maht

10 tundi

Hind

70 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee