Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

E-kursus. Kodukeemia ja keemiavaba kodu

Kolmest kohtumisest koosnev loengusari võtab luubi alla kodukeskkonna tervikuna. Juttu tuleb meid ümbritsevatest puhastusvahenditest, kosmeetikast, kodusisustusest ning muudest kodus leiduvatest materjalidest. Et kohtumised liiga teoreetiliseks ei jääks, saavad ka osalejad vaadata oma kappidesse ja eluruumidesse. Jagame toimivaid ja ohutuid retsepte ja infot alternatiivide kohta. Tehes igapäevaselt teadlikumaid ja keskkonnasõbralikke valikuid, saame hoida enda maailma puhtama ja tervislikumana.

Kodukeemia ja keemiavaba kodu kursuse programm:

1. aprilli loeng – Helen Orav-Kotta – kodukeemia ja puhastusvahendid

Loengusarja alustame koduses majapidamises esinevatest kõige tavalisematest kemikaalidest – puhastusvahenditest, rõivastest, nõudest. Puhastuseks mõeldud kemikaalide ülesandeks on keemiliste reaktsioonide käigus erinevaid materjale ja pindu puhastada. Need samad reaktsioonid võivad kahjuks muuta puhastusvahendid ka inimesele ja kodusele sisekeskkonnale ebatervislikuks. Kuna puhastusvahendid on seotud rõivaste, toidunõude, kodu sisekujundusmaterjalidega, siis teeme väikese sissejuhatuse ka sellesse teemasse. Osalejad saavad teha ülevaate enda kodus kasutatavast kodukeemiast. Jagame ka toimivaid ja tervisele ohutuid puhastusvahendite retsepte, mida on võimalik kättesaadavatest koostisosadest ise valmistada.

8. aprilli loeng – Helen-Orav Kotta – kosmeetika ja kehahooldustooted

Teisel kohtumisel sukeldume kehahooldustoodete ja kosmeetika maailma. Erinevalt enamikest teistest kemikaalidest ja materjalidest, mis meid ümbritsevad, puutuvad kosmeetikatooted meie nahaga kokku ning kontaktne mõju toimub pikka aega järjest, päevast-päeva. Kõik tootjad balansseerivad toodete tõhususe ja looduslikkuse vahel. Lisaks muutub määravaks veel hinna-kvaliteedi suhe ning alati ei pruugi kehaga kokku puutuvad koostisosad olla lõpuni ohutud. Osalejatel on hea võimalus analüüsida kohtumisel ka enda kosmeetikatooted ja nende koostisega paremini tuttavaks saada. Jagame osalejatele ka infot netirakenduste kohta, kust igaüks saab enda kasutatava kosmeetika koostist analüüsida ning vajadusel kehale ja keskkonnale tervislikumaid valikuid teha. Lühidalt tuleb ka juttu, kuidas on võimalik kosmeetikatooteid kodus ise valmistada.

15. aprilli loeng – Kai Klein – kemikaaliohutus ja plast

Meid ümbritsevad igapäevaselt väga paljud tooted – alates riietest ning lõpetades mööbliga. Kõik need võivad sisaldada ohtlikke aineid. Miks toodetesse lisatakse ohtlike aineid, mida nad meie organismis teevad ning kas saame kuidagi teada, mida üks või teine materjal sisaldab. Lisaks räägime ka sellest, et mis imeline materjal on plast? Sõnana lihtne ja lööv ning paraku peaaegu vältimatu igapäevamaterjal, mis on kasutusel väga paljudes eri valdkondades. Kuidas me ise saame oma plastikasutust muuta teadlikumaks ning teada kuidas eri liike plaste ära tunda?

Kursuse läbinu:

  • omab ülevaadet kodukeemiast, ihuhooldustoodete koostisest ja siseruumide mikrokliimast;
  • oskab paremini hinnata erinevate ainete mõju;
  • oskab teha keskkonnale ja inimesele looduslikumaid valikuid.

Õppekavarühm – Keskkonnateadused
Tutvu õppekorralduse alustega

Aeg

esmaspäeviti
1. – 15. aprill 2024
kell 17.30–19.45

Maht

9 akadeemilist tundi

Hind

63 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee

Asukoht

veebikeskkonnas Zoom

järelvaatamise võimalusega