Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Estonia pst 5a
630 6508 ∕ 5690 1707
Vene tn 6
644 1149 ∕ 5887 7165
Telliskivi 56
6733 965 ∕ 5330 3390
Meil kõigil on kehahoiaku- ja liikumismustrid, mis väljendavad meie sees toimuvat, mida mõtleme ning tunneme. Inimene on üks tervik ning see, kuidas me oma keha ja häält kasutame, ütleb meie kohta rohkem kui tuhat sõna. F.M. Alexander on öelnud: “Asjadest, mille olemasolust me teadlikud ei ole, on kõige raskem lahti saada”. Saades oma kehast ja liikumisest teadlikumaks, hakkame nägema seoseid mõtete, emotsioonide, keha- ja häälekasutuse vahel ning saame soovi korral neid harjumusi muuta. Alexanderi tehnika kursus toobki Sinuni tehnika, mis aitab tuvastada ja ennetada kahjulikke liigutus- ja mõttemustreid, samuti aitab Alexanderi tehnika soorituse languse ning tasakaalu-ja koordinatsiooniprobleemide korral.
Alexanderi tehnikas on muutuse loomiseks 2 mentaalset tööriista: inhibitsioon ja tähelepanu suunamine kehas. Inhibitsioon on peatumine enne tegutsemist või reageerimist, mille ajal on võimalik ära hoida automaatne reaktsioon või harjumus. Teoorias lihtsa, kuid praktikas üsna keerulise protsessi sisu võtab lihtsalt kokku Viktor Frankl, keda tsiteerib tänasel päeval pea iga psühholoogia ja enesearengu raamat. Frankl on öelnud:”Stiimuli ja reageerimise vahel on ruum. Selles ruumis on võimalus valida oma reaktsioon. Meie reageeringus peitub võimalus arenguks ja vabaduseks.”
F.M. Alexander kirjutas, kuidas kõik sisemised protsessid muutuvad nähtavaks lihaspingete näol. Näiteks kogedes võitle-põgene-tardu reaktsiooni laval esinedes või ka lihtsalt sotsiaalses olukorras, võime märgata, kuidas kogu meie keha läheb pingeseisundisse, raske on hingata ning selgelt mõelda. Konkreetsete juhtmõtete ehk suundade abil (nt: kael vaba, selg pikeneb-laieneb, keharaskus jalataldadest läbi jne) luuakse maandatud, vaba ja avatud kehahoiak ning optimaalne lihastoonus, mis aitab sisemisi mõtte- ja emotsionaalseid protsesse paremini jälgida ja reguleerida.
Oskus stressireaktsiooniga silmitsi seistes peatuda ja tuua end teadlikult füüsiliselt ja vaimselt taskaaaluasendi poole on oluline nii sportlasele, muusikule, kõnepidajale kui ka nn tavanimesele. Just selline eneseregulatsiooni oskus võib ära hoida sportlase-muusiku ülekoormusvigastuse ja kontoris istumisest tingitud üleliigsed lihaspinged, samuti vaimse läbipõlemise ning ebaõnnestumise võistlusel või esinemisel.
Õppekavarühm – Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
Tutvu õppekorralduse alustega
Foto: Liina Notta
“Alustasin AT õppimist ennekõike seoses oma häälealase treeninguga. Mõeldes häälest kui keha jätkust, on kehaga tegelemine häälearendamisel vältimatu. Mõeldes keha, ei pea silmas üksnes füüsilist keha, figuuri. AT tegeleb ka keha nähtamatu osaga ning ka inimpsüühikaga, sest on ju keha ja vaim omavahel lahutamatus seoses. Minu jaoks on AT loonud uut moodi silla enda kehaga kontakti saavutamiseks ja seda ennekõike läbi tähelepanu. Töötades peamiselt kujutluspiltidega, avardub kehataju- ja tunnetus ning igapäevane kehakasutus muutub seeläbi ka täpsemaks, ergonoomilisemaks ja teadlikumaks. Pärast AT tunde ei saa enam samamoodi nagu musterlik harjumus lubas, istuda, astuda, sest teadlikkus sellest, mis on minu kehale parem, loob soovi liikuda aina edasi ja anda endale, oma kehale ja vaimule võimalus avardumiseks ja seeläbi ka iseenda paremini tundmiseks ja rahuloluks.” Linda, 30