Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Teadvelolek

Teadvelolek (Mindfulness) on hoiak, millega me igapäevaelu sündmusi ning olukordi kogeme. Kohalolu käesolevas hetkes. Teadlikkus oma otsustest, valikutest, suhetest. Teadlikkus sellest, mida me tarbime ja mida me loome. Oma emotsioonide valdamine ning teadlikkus nende tekkimisest. See on sinu valik, millise meelestatusega sa mõnda tegevust alustad või millise emotsiooniga selle käigus kaasa lähed. Kõige selle märkamine vajab aega, pühendumist ning tähelepanelikku treeningut.

Teadveloleku kursus 

Kursuse aluseks on 1970ndate lõpus dr J. Kabat-Zinni poolt välja töötatud Mindfulness Based Stress Reduction Programme (Teadvelolekul põhinev stressi vähendamise programm). Programm kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha igapäevaselt, aegajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks. Harjutused on rakendatavad ka stressi ennetajana, kuna aitavad toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides.

8-nädalane teadveloleku kursus:

  • võtame aluseks erinevad harjutused, mis nädala kaupa praktiseerides treenivad meie tähelepanu, fookust, keskendumist, otsustamist;
  • käime läbi praktikaid hingamisest, keha tajudest, liikumisest, kuid ka sellest, mis on meie meeltes;
  • igal nädalal on sissejuhatuseks pisut teooriat ning siis saad ühe põhiharjutuse, mida nädal aega praktiseerida ja mõned soovituslikud lisaharjutused;
  • igal nädalal jagab juhendaja ka viiteid teoreetilistele materjalidele ja harjutustele videote, tekstide ja audiomaterjalide kujul, mille abil saavad osalejad huvi korral iseseisvalt teemade kohta rohkem uurida.

Teadveloleku kursus koosneb erinevatest harjutustest, mis Loore Martma juhendamisel nädala kaupa praktiseerides treenivad meie tähelepanu, fookust, keskendumist, otsustamist.

Õppekavarühm – Isikuareng
Tutvu õppekorralduse alustega


Varasematel kursustel osalenute tagasiside:

“Kursus ületas minu ootused. Koolitaja oli siiras, heasoovlik ja inspireeriv; kursusekaaslased ja õhkkond igati toetav ja usalduslik. Ootasin iga kohtumist ja sain sealt alati kaasa uut infot ja positiivseid emotsioone. Imearmas, tark, empaatiline, heasoovlik, ilus inimene nii seest kui väljast. Oli suur rõõm tutvuda ja nendest rohketest teadmistest osa saada.”

“Juhendaja tõi kõigile kohtumistele väga positiivse meeleolu, kaasas osalejaid, soodustas aktiivset arutelu ning andis asjatundlikke ja osavõtlikke vastuseid osalejate küsimustele.”

“Kursuse sisu oli väga praktiline ja usun, et kõigil osalejatel oli võimalik sealt enda ellu kohe midagi positiivset kaasa võtta ja rakendama hakata.”

Mulle meeldis, et kursusel oli nii teoreetiline kui ka praktiline osa ning osalejad said ise kaasa rääkida. Samuti oli hea see, et peale iga kohtumist tuli väike kokkuvõte räägitust ja soovitused harjutustega, mida järgneva nädala jooksul praktiseerida. Õhkkond oli väga meeldiv ja tundsid, et Sa oled oodatud.

Aeg

esmaspäeviti
22. aprill – 10. juuni 2024
kell 17.30–19.00

Maht

16 akadeemilist tundi

Hind

160 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee