Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Kaasaegne tants

Kaasaegse tantsu kursus on mõeldud kõigile, kellel on soov liikuda, ennast läbi tantsu väljendada ning oma keha ja olemusega paremasse kontakti saada.

Kursus pakub pehmet ja teadlikku lähenemist liikumisele, kus on ruumi nii sisekaemusteks kui emotsioonide väljaelamiseks. Õpime liikuma orgaaniliselt, säästlikult, voolavalt, kasutades ära inertsi, raskusjõudu, spiraale. Lähtume pigem sellest, mida me tantsides tunneme kui välisest vormist.

Oodatud on nii need, kellel olemas varasem tantsutaust, kui ka kõik kellel varasemat kogemust pole, kuid südames huvi ja soov tantsuga algust teha. Ootame sind liituma kursusega ning oma liikumiskirega!

Kaasaegse tantsu tundide sisu:

Tunnid algavad juhendatud improvisatsiooniga, mis äratab kujutlusvõime ja aistingud, aktiveerides ühtlasi järgnevateks harjutusteks vajalikud lihasgrupid ja liigesed. Avastame julguse olla mänguliselt elavad, vahel õrnad, vahel plahvatuslikud. Edasi areneb tund lühikesteks harjutuste jadedeks, mis loovad tehnilise baasi ja sõnavara. Harjutuste jadad annavad parajalt füüsilist koormust, treenivad tähelepanu ja mälu, voolivad lihaseid, arendavad koordinatsiooni, mobiilsust ning painduvust. Oluline roll on ka muusikal, õpime kuulama, fraseerima, liikuma kindlates rütmimustrites. Järgides tundides sarnast struktuuri, saavad osalejad nädalast nädalasse materjaliga paremini tutvuda ning järjest enam uusi kvaliteete oma liikumises avastada ja nautida.

Tunnid kulmineeruvad lühikeste koreograafiliste fraaside õppimise ja harjutamisega, mida sooritame muusikasse. Koreograafia õppimine on lõbus ja väljakutsuv, siin saab harjutustest kunstiline väljendus, mida oma tunnetuse ja väljendusega võimalik värvida ning mõtestada.

Kursusel õpime:

  • kehatunnetust;
  • tantsutehnikat ja sõnavara;
  • improvisatsiooni;
  • koreograafiat.

Tantsutund on hea koht, kus läbi liikumise maha laadida pingeid ja stressi, märkamatult teha korralik treening, mis kaasab kogu keha. Lisaks sellele pakub tantsutund suurepärast võimalust eneseväljenduseks ning olla loominguline, vaba ja mänguline. Ühtses grupis treenides toetab meid tugev ühine sünergia, mis nakatab ja annab jõudu, energiat, inspiratsiooni.

Kursusel osalenu:

  • on katsetanud erinevaid liikumiskvaliteete ning -võimalusi;
  • tunneb end enda kehas julgemalt, mugavamalt ning vabamalt;
  • oskab rohkem arvestada muusika ning selle nüansirohkusega;
  • on kogenud, millistel viisidel on võimalik end liikumise kaudu väljendada.

Õppekavarühm – Muusika ja esitluskunstid
Tutvu õppekorralduse alustega

Aeg

kolmapäeviti
4. september – 23. oktoober 2024
kell 18.00–19.30

Maht

12 tundi

Hind

78 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee