Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Tantsurühm EKSPERIMENT

2015. aasta sügisel alguse saanud tantsurühm EKSPERIMENT jätkab ka 2020.aastal koostantsimist.

Tantsurühma EKSPERIMENT eesmärgiks on läbi isikliku praktilise rahvatantsukogemuse saada lisateadmisi tantsuvaldkonnas üldisemalt, olla kursis toimuvaga ja võimalusel osaleda just sellel ettevõtmisel, mis on jõukohane ning huvipakkuv.

Tantsustiiliks jääb endiselt eesti tants, seda nii pärimus- kui autoritantsuna. Tantsutunnid sisaldavad lühikest harjutuskava keha valmisolekuks tantsude õppimisel ja tantsude õppimist. Seminari vormis läbiviidav tantsutund annab ka teadmisi eesti rahvatantsukultuurist üldisemalt, vaatame videosalvestusi, arutleme ning loome seoseid olnu, eksisteeriva ja traditsiooni vahel.

Kõik rahvatantsust huvitatud on teretulnud, see tähendab, et kui te ei ole enne tantsinud rahvatantsu ja nüüd ikkagi otsustate, et sellega lähemalt tutvust teha, siis ühinege julgesti. Tantsude liikumiskeel on lihtne ning jõukohane ja aitab ka tööpingest vabaneda.

Kui Te olete varem rahvatantsuga tegelenud, praegu kollektiivis ei osale ja soovite harrastusega jätkata, olete samuti teretulnud, sest Teie oskused toetavad ka algajal tantsijal liikumiskeele omandamist.

Eelmisel hooajal osales rühmas 12-14 naisterahvast. Et kooskäimised pakuksid suuremat motivatsiooni, esinesime õpituga Tallinna Rahvaülikooli poolt korraldatud kontsertidel. Oleme osalenud ja võtame ka sel hooajal osa Mulkide Tantsupeost Karksis, ühistest tantsupäevadest Tallinnas ning Tantsupeomuuseumi  erinevatest ettevõtmistest.

Kollektiivis osaleja:

  • teab ja panustab peo-eelsesse protsessi ning seatud eesmärki
  • tunneb eesti tantsu repertuaari
  • omab võimetekohast füüsilist ettevalmistust ja tantsulist kordinatsiooni
  • oskab ning rakendab omandatud tantsulist materjali koosesinemises
  • oskab hinnata koostööd ja pingetaluvust

Tantsurühmas osalemine ja praktilise liikumisega tegelemine kannab endas „peidetud“ eesmärki, olla füüsiliselt liikuvam ja tervem, sotsiaalselt aktiivsem; rühma koostöö (tantsimine) loob eeldused, teha valikuid, võtta vastu konsensuslikke otsuseid ning seada ühiseid eesmärke – need oskused peegelduvad omal moel ka osaleja igapäevastesse töödesse ja tegemistesse.

Tantsukollektiivis osaleja on kindlasti valdkonnateadlikum, toetades sellel moel rahvakultuuri laiemas mõttes.

Tulge ja tundke end tantsimisega hästi. Kui aga arvate, et see ei ole ikka õige valik, võite julgelt tegutsemise katki jätta (keegi ei pahanda) – olete sellele vaatamata ühe teadmise võrra rikkam.

Õppekavarühm-  Liikumine ja tants
Tutvu õppekorralduse alustega

Foto: Siiri Padar

 

 

Aeg

esmaspäev
28. september - 14. detsember 2020
kell 18.00 - 19.30

Maht

18 tundi

Hind

72 €
tasumine kahes osas à 36 €

Koolitusjuht

Tiina Rugo

5690 1707

tiina.rugo@kultuur.ee

Registreeru

Tantsurühm EKSPERIMENT

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis