Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Jõustav enesekaitse edasijõudnutele

Jõustava enesekaitse kursus hõlmab endas füüsilisi enesekaitse tehnikaid, aga ka laia valikut taktikaid, sealhulgas verbaalseid tehnikaid, teadlikkuse oskusi, enesekindlust suurendavaid harjutusi ja palju muud. Jõustava enesekaitse kursuselt saadud oskusi saab rakendada nii igapäevaselt kui ka ohuolukorras.

Kursus põhineb ülemaailmse organisatsiooni ESD Global välja töötatud programmil. Kursusel osalemise eelduseks on esimese osa läbimine (kohal on käidud vähemalt kahel treeningul). Kursusele on oodatud naised alates 16. eluaastast.

Jõustava enesekaitse edasijõudnute tundide sisu

Treeningul kinnistatakse saadud võtteid, aga õpitakse ka uusi, veidi keerulisemaid tehnikaid: löögid, kukkumine, kägistusest vabanemine lamades ja palju muud. Olulisel kohal on endiselt piiride seadmise ja verbaalsete enesekaitsetehnikate omandamine. Kursus on praktiline, kõrvale heidetakse arusaamatult keerulised võtted ja keskendutakse vaid sellele, mis on efektiivne ja kolmenädalase kursuse jooksul omandatav.

Nagu ka algajate kursusel, ei saa kursusel osaleja haiget, samuti arvestab juhendaja isiklike piiride ja vigastustega. Ebamugavalt end tundma ei pea. Suur osa kursusest on mänguline, toimuvad ka arutelud. Vaheldumisi toimuvad füüsilised harjutused ja verbaalsete tehnikate omandamine.

Kursuse läbinu:

  • tunneb jõustava enesekaitse põhialuseid;
  • teab enesekaitsevõtteid maas lamades;
  • oskab olulisemaid löögitehnikaid;
  • teab verbaalse enesekaitse võtteid;
  • oskab ennast ohtlikus või ebamugavas korras verbaalselt kehtestada.

Õppekavarühm – Sport
Tutvu õppekorralduse alustega


Vaata ka videot,  kus instruktor Laura Mallene näitab Õhtu! saatejuhtidele, kuidas naisena end kaitsta – «Õhtu!» Rünnaku ohvriks langenud naine teeb saatejuhtidele enesekaitse kiirkoolituse


Õpilaste mõtted Jõustava enesekaitse algkursusest:

“See energia grupi ja Laura vahel oli väga hubane ja kordagi ei olnud mul ebamugav tunne. Laura oskab hästi suhelda ja enda kirge edasi anda. Ta motiveerib oma kiitvate sõnadega ja viskab nalja.” 

 “Kõige kasulikum oli ühises grupis tunda naiste väge, erinevusi ja üksmeelt. Teadmine ja kogemine, et mul endal on jõudu rohkem kui oskasin arvata.”

“Laura on nii tore, lõbus ja lahke naine. Tõsiselt. Igakord tulin kohe rõõmuga tundi, et jälle Laurat näha. Tema energia ja kirg oma töö vastu on vapustavad. Kiidusõnad!”

“Ma olen tugevam, kui arvasin, nii vaimselt kui füüsiliselt. Oskan enda eest sõnadega seista, mis on mulle kindlasti kasuks.”

Aeg

laupäeviti
2. – 16. november 2024
kell 11.00–13.00

Maht

6 tundi

Hind

78 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee