Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Alexanderi tehnika kahepäevane kursus pakub praktilisi ja efektiivseid lahendusi toimetulekuks stressi, ärevuse, kaela- ja õlavöötme pingete ning seljavaluga. Tunne end tervikliku, teadliku ja terve versioonina iseendast.
Alexanderi tehnika on üle 100 aasta vana pedagoogiline meetod, mille arendas 1890ndatel aastatel välja Austraalia näitleja F.M Alexander (1869-1955). Tänasel päeval kasutatakse seda nii terviseedenduse, spordi, hariduse kui avaliku esinemise valdkonnas. Lisaks on see õppeainena paljudes mainekates ülikoolides üle maailma.
Alexanderi tehnika vaatleb inimest tervikuna ning õpetab vahetama kahjulikud kehakasutuse harjumused uue, avarama olemis-ja liikumisviisi vastu. Tehnilisemalt rääkides uurib tehnika närvisüsteemi ja luu-ja lihaskonna toimimist tervikuna ning aitab ümber kujundada neuromuskulaarseid toe-ja liikumismustreid. Alexanderi tehnika tugineb neuroteadusele, biomehaanikale, psühholoogiale, kinesioloogiale, motoorikale. Loe uuringute kohta SIIT.
Video: Kanal 2 saade “Hooaeg”
Õppekavarühm – Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
Tutvu õppekorralduse alustega
“Alexanderi tehnika on parem kui massaaž!”
“Arvestades seda, kui valusad olid mu kael ja õlad ainult paar päeva varem, siis juba laupäevaõhtune kergus kehas oli üllatav.”
“Tunnen end uue, parema ja tervema versioonina iseendast. Märkan rohkem, kui tõmbun pingesse ning mul on tagataskus oskused, et koheselt vajalikke muudatusi teha, et minu meel ja lihased pehmeneksid. Olen parandanud kehahoiakut – uus loomulikum hoiak on lausa nii hea, et vanasse hoiakusse laskudes hakkab füüsiliselt ebamugav.”
“Oskan tänu Alexanderi tehnikale paremini oma keha kuulata ja kasutada. Olen saanud palju mittesõnalisi märkamisi ebavajalikust pingehoidmisest, kramplikusest siin-seal ja sundasenditest. On hämmastav, kui vähe olen oma keha märgata osanud.”
“Alexanderi tehnika aitab mul igapäevaelus oma keha rohkem tähele panna ning mõista. Vabastada pingeid läbi lihtsate tehnikate.”