Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Jooga abil tasakaalu jätkukursus

Kursus on disainitud neile, kellel on juba jooga ABC teada ning põhiasendid tuttavad.

Tundide läbivaks stiiliks on Ashtanga joogal põhinev vinyasa flow, mis on sujuv, dünaamiline ja mitmekülgne praktika, kus luuakse tugev ühendus liikumise ja hingamise vahel. Vinyasa flow jooga on liikuva meditatsiooni kunst, just see teadlik keskendumine hingamisele ja liikumisele, loob silla keha ja meele vahel ühendades füüsilise ja vaimse mõõtme.

Vinyasa flow jätkukursus on eelkõige mõnus füüsiline praktika, kus saab ennast nii füüsiliselt kui mentaalset proovile panna, oma joogapraktika sujuvamaks ning voolavamaks vormida ja sisemist tugevust kasvatada.

Liigume koos ujjay hingamisega läbi tugevate joogaseeriate, mis on samas rahulikud ning voolavad lubades oma kehal sügavalt avaneda ning joondumisse jõuda.Vinyasa flow jooga sarnaneb tantsuga, kuna liikumine on pidev ja üleminekud ühelt asendilt teisele omavahel sujuvalt ühendatud. Vinyasa flow tunnid on loomingulised ja vaheldusrikkad, iga tunni seeria on kergelt varieeruv, keskendudes näiteks puusade avamisele, selja tugevdamisele, õlgade ja rindkere avamisele, tasakaalule jne. Tundidest ei puudu ka kätelseisud ja muud tagurpidi asendid.

Asanatega käsikäes käib ujjay hingamine, bandhad (energialukud kehas) ning mudrad (näpuasendid), samuti kaasame praktikasse rohkem meditatiivsust ja sisekaemust.

Kursusele on oodatud eelneva kogemusega jooga harrastajad, kes soovivad lisada oma praktikasse uusi nüansse, arendada oma füüsilist, vaimset ja hingelist olemust ning kasvatada sisemist tugevust. Kursus sobib sulle, kui soovid praktiseerida regulaarselt kord nädalas, arendada tugevust, painduvust, parandada tähelepanu ja keskendumisvõimet, suurendada harmoonia ja tasakaalutunnet, õppida kuulama ja austama oma keha ning vastavalt oma võimetele ja vajadustele harjutama.

Kursuse jooksul praktiseerime:

  • Vinyasa flow joogaseeriaid;
  • Ujjay hingamist ja muid hingamisharjutusi (pranayama);
  • erinevaid meditatsiooni tehnikaid
  • bandhasid (kehalukud) ja mudrasid (näppude asendid);
  • süvalõdvestust.

Kursuse läbinu:

  • omab sügavamat arusaama vinyasa flow stiilist ja põhimõtetest ning on saanud praktilised oskused, et iseseisvalt praktiseerida;
  • tunneb peamiseid joogaasendeid, teab nende nimetusi ja kasutegureid ning oskab liikuda sujuvalt ühest asendist teise;
  • oskab kasutada ujjay hingamist ning siduda seda liikumisega;
  • tunneb olulisemaid hingamis-, lõdvestus- ja meditatsiooni tehnikaid ning oskab neid vastavalt oma vajadustele kasutada;
  • oskab fookust endasse suunata ning liikuda iseenda tunnetuse järgi.

Ole valmis sellel põneval teekonnal oma vaimseid ja füüsilisi piire nihutama!

Spetsiifliste tervislike eriseisundite, haiguste või vigastuste korral palume kindlasti juhendajat eelnevalt teavitada. Kursusel osaletakse isiklike või Rahvaülikooli poolt pakutavate mattidega.

Foto: erakogu

Õppekavarühm – Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
Tutvu õppekorralduse alustega

Aeg

neljapäeviti
18. aprill – 6. juuni 2024
kell 18.00–19.30

Maht

12 tundi

Hind

72 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee