Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Õppekäikudel vaatame, milliseid puid ja põõsaid kohtame, kes lendavad meie ümber ja milliseid pinnavorme oma retkedel näeme. Õppekäikude eesmärk on avastada ja tundma õppida Tallinna toredaid looduslikke paikasid ning seal elavaid taimi ja loomi. Samuti aitab kursus õppida paremini mõistma looduse toimimist ning suunab rohkem märkama ja hindama elukeskkondi meie ümber.
Oma silmad-lahti-käikudel liigume värskes õhus ja kogeme Tallinna elurikkust. See on loomulik viis tegutseda, sest oleme ju osa suurest loodusest.
Matkade pikkus on 3 kuni 6 km.
Kakumäe poolsaare idakallas, tipp, läänekallas, Kakumäe rand. Rannajoon ja selle muutumist põhjustavad tegurid. Poolsaarte kuju muutumine.
Kogunemiskoht: Landi bussipeatus
Valge tn ümbruse loodusväärtused – Maarjamäe. Kimalased, liblikad ja teised tolmeldajad ning nende lemmiktaimed. Meile omane, maailmas aga haruldane põhjamaine alvar.
Kogunemiskoht: Lasnamäe bussipeatus (suund Lasnamäe poole)
Tagala tn ja müstiline lodumets, klint ja tsaariaegsed moonalaod, loopealne e alvar. Klint kui avatud raamat.
Kogunemiskoht: Astangu Rimi Super, Astangu 2a, parkla linnapoolne ots
Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala Ehitajate teest läänes, sh Glehni park. Loodusväärtused TalTechi Mustamäe linnakus ja Glehni pargis. Vaatame, mis toetab elurikkust linnas.
Kogunemiskoht: TalTech bussipeatus (suund Nõmme poole).
Õppekäikudele tulles riietu palun vastavalt ilmale, jalga mugavad jalanõud! Liigume nii tuulele avatud aladel, kus on jahedam kui ka linnas majade vahel.
Õppekavarühm – Looduskeskkond ja elusloodus
Tutvu õppekorralduse alustega