Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Kalmistud on kohad, kus kahe maailma vaheline ühendus muutub hägusaks. Hauakividel mainitud inimestel on oma lood, millest rääkida ja võib-olla on nende eludest ning valikutest järeltulevatel põlvkondadel midagi õppida.
Tuur algab Tallinna vana juudi kalmistu pargist, mis avati taas 2023. aasta oktoobris. See park oli tegev kalmistu kuni 1910. aastani, kuid nõukogude okupatsiooni ajal suleti see koht lõplikult ja asukoht asfalteeriti.
Edasi suundume Tallinna vanimasse surnuaeda – Siselinna kalmistule. Külastame sealseid Aleksander Nevski ja Kaarli kiriku kalmistuid. Aleksander Nevski kalmistule on maetud olulised inimesed nagu Jaan Poska, Nikolai Päts või fiktiivselt Johan Laidoner. Samuti on seal 1944. aasta märtsipommitamise hukkunute mälestusmärk ning nn nunnade aed.
Kaarli surnuaeda on maetud Eesti esimene luteri kiriku piiskop, ennesõjaaegse kuulsa Kultase kohviku omanik ja 1924. aasta detsembri mässu ajal langenud teedemeister Karl Kark.
Et aja kulgu paremini tunnetada, on hea jalutada aeg-ajalt kalmistutel ja miks mitte koos giidiga, kes teab jutustada haaravaid lugusid.
Kalmistutuuri viib läbi Tallinna giid, Age Ploom.
Foto: Age Ploomi erakoguÕppekavarühm – Usundiõpetus ja usuteadus
Tutvu õppekorralduse alustega