Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Oomeriteater

Oomeriteater kohtus esimest korda jaanuaris 2014.
Ja siis algasid proovimised, otsimised, erinevate žanritega tutvumised.
Oomeriteater tegutseb Tallinna Rahvaülikoolis (Vene tn 6, Tallinn).

Oomeriteater on mänginud:

  • M. Traat “Harala elulood”
  • J. Kross “Sekeldused Püha Jüri asjus” (J.Kross “Neli monoloogi Püha Jüri asjus” ainetel)
  • Ch. Dickens “Jõululaul”
  • J. Kross “Mardileib”
  • T. Jansson “Kuusk”
  • A. Tšehhov “Onu Vanja”
  • “Seitse samuraid” T.Ojasoo ja E.Semperi lavastuse “Seitse samuraid” ainetel
  • J.-L. Lagarce “Meie, kangelased”
  • A. Kivirähk “Rehepapp”
Õppekavarühm – Muusika ja esitluskunstid
Tutvu  õppekorralduse alustega.

 

Rohkem infot: oomer.kristiina@gmail.com

 

Oomeriteater kohtus esimest korda jaanuaris 2014 ja siis algasid proovimised, otsimised, erinevate žanritega tutvumised. Oomeriteater tegutseb Tallinna Rahvaülikoolis (Vene tn 6, Tallinn).
Mardileib, foto: Sander Sellin

Uurisime teatristuudios osalejatelt nende arvamust teatri tegemisest ja –olemusest. Rõõmuga jagame neid mõtteid ka Sinuga!

„Ühistegemises on minu jaoks imetore vägi. Ei pea kartma, et midagi on valesti, vaid tore on katsetada erinevaid asju. Ja ühise eesmärgi poole minek on tore teekond. Eriti kui saab kõike seda teha teatritunnis.“, Kristi 40 +

„Teater annab mulle vabaduse, võimaluse olla keegi, kes ma ei saa olla tavaelus. Suhelda kaastegijatega rolliväliselt ja ka rollis olles. Rollis olek annab võimaluse „maski kandes, maski taga olles“ varjata loomupärast häbitunnet; tunda end vaba argipäevamuredest.“, Margus 40 +

„Teised ju teevad ka, mina teeks siis ka TEATRIT. Kuidas välja tuleb, seda otsustab vaataja.“, Jaanek 43 +

„Teatritegemine annab mulle võimaluse elada läbi n-ö mitmeid elusid, proovida olla keegi teine. Teater annab mulle hingetoitu. Tore on aega veeta koos inimestega, kes on kõik ühe asja eest väljas.“, Kadriin 38 a.

„Teater  annab võimaluse tunda tundeid, mis muidu ei pruugi avalduda. Ja proovida sellist elu elada, mis need tunded tekitavad. Teater võimaldab väga sügavalt tekstiga töötada. Arendab mälu ja loomingulisust ja eneseväljendust. Teatri tegemine võib olla suur eneseületamine, mis võib aidata erinevates elusituatsioonides „Ellu jääda“.“, Söören 29 a.

„Olen alati tahtnud teha teatrit. Kuna grupis on kõik toredad noored inimesed, siis ei saa ka mina ennast vanana tunda, vaid läbi nende ja ka uute rollide, saan ennast üha uuesti ja uuesti proovile panna. Olen kogu aeg uutele seiklustele avatud. See on tore.“, Krista 66 a.

Maret Oomeri teatriõpilased

Teatriga tegelemine annab mulle:

“Kiirem ja loomingulisem mõtlemine. Keha parem kontrollimine. Kiired reaktsioonid. Meeldiv kogemus. Julguse saamine teha asju või mingisugust käitumist, mida päris elus ette palju ei tule. Enesearendamine, vajalikud oskused eluks nagu argumenteerimine, enesekindlus, maailma teiste nurkade nägemine.“, Rasmus 16 a.

„Teatriga tegelemine annab mulle julgust. See meeldib, sest siin on tore, naljakas ja mulle meeldib väidelda. Siin saab palju sõpru.“, Rafael 12 a.

„Teatri tegemine annab mulle fantaasiat, sarkasmi ja näitlemisoskust.“, Eleosar 11 a.

„Teatriga tegelemine arendab loomingulisust, avardab silmaringi. Saab uusi tutvusi. Suureneb esinemisjulgus.“, Pärtel 15 a.

„Teatritund arendab loomingulisust. Mulle meeldib siin käia, sest see on lõbus. Siin ma kulutan aega mõistlikult mitte ei mängi telefoniga.“, Kalev 14 a.

„Mulle meeldib teater sellepärast, et teatris ei pea ma olema mina ise vaid saan olla keegi teine, keda ma lihtsalt kehastan. Veel üks põhjus võib olla see, et teater on justkui lõpmatu mäng mida võid kas või terve elu mängida ilma, et keegi sind hukka mõistaks!“, Karel Kristjan 14 a.

 

Aeg

Uusi liikmeid praegu vastu ei võeta

Koolitusjuht

Sigre Suurvarik

5887 7165

sigre.suurvarik@kultuur.ee