Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Meie õpituba on ideaalne koht kõigile, kes soovivad oma kätega luua puidust esemeid ning õppida tundma puitu selle kõige ehedamas vormis. Alustame puidu lõhestamisega, seejärel tahume ja vormime välja sobiva kujuga tooriku, millest noaga voolides valmib ainulaadne ese. Valida on mitmete esemete vahel, sealhulgas pannilabidas, võinuga, lusikas, juuksenõel, lõikelaud, liud, uhmer ja palju muud. Osalemiseks ei ole vajalik eelnev puutöö kogemus – oodatud on kõik huvilised!
Koolituse käigus käsitleme käsitööriistade turvalist kasutamist ja õigeid töövõtteid. Õpime tundma erinevaid puiduliike, nende omadusi, struktuuri ja iseloomu. Koostame kavandi, arvestades olemasoleva puidu eripära. Protsessi käigus omandame elementaarsed oskused tööriistade käsitlemiseks.
Alustame puidu lõhestamisega, tahume ja vormime sobivad toorikud. Kasutame erinevaid tööriistu, sealhulgas kirvest, nuga, saagi, vinnalt, liimeistrit, lusikanuge ja erinevaid peitleid. Valmis esemed saavad lõppviimistluse ja kaunistuse. Kasutame kirjamisel tsälkamistehnikat, mis põhineb noaga lõigatud kolmnurkade kombinatsioonil. See ajalooline tehnika võimaldab luua oma esemele unikaalseid mustreid, sealhulgas saehambulist, hundihamba- ja ussikirja.
Koolitus toimub viis akadeemilist tundi päevas, kahel päeval kokku kümme tundi. Koolituse eest on võimalik tasuda kahes osas. Registreerumisel valida tasumine kahes osas.
Materjalid ja tööriistad on korraldaja poolt. Soovi korral võib kaasa võtta oma noad või muud käsitööriistad.
Koolitaja Marit Antik on oma tegemistest rääkinud ka Prillitoosi saates, mida saab järelvaadata ERR portaalist.
Fotod on illustreerivad. Selles töötoas tegutsetakse puupakkude peal.
Fotod: (vasakult) Helen Unt ja Taavi Rahusoo
Õppekavarühm – Käsitöö
Tutvu õppekorralduse alustega
“Väga tore õpetaja oli. Hästi kaasav ja hea juhendusoskusega.”
“Väga tore, hariv ja kasulik oli. Koolitaja lähenes igale osalejale individuaalselt ja aitas igati kaasa, et osaleja õpiks õigeid töövõtteid.”