Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Ülle Tammik

Ülle Tammik on professionaalne korrastaja, kes ütleb enda kohta:

“Olen kirglik korrastaja ja süsteemilooja ning ma naudin inspireerimist ja motiveerimist. Minu kutsumus on aidata inimestel luua korda ja süsteemi oma eludes. Aitan teid kirjutades, juhendades kursustel ja kodus.

Korraldamine, koristamine ja süstematiseerimine on olnud minu kirg juba lapsena. Kirest kodude ja lihtsama igapäevaelu vastu sündis ka Korralooja. Ma armastan küll korda, kuid mind ei huvita, kas pesu on sorteeritud värvide järgi või on kodu tolmuvaba. Kodu korrastamine ei ole puhtusevõistlus. Kõige tähtsam on, et igapäevaelu toimiks ja saaks ka kodus puhata. Oma korrastaja töö kõige nauditavam osa on, kui ma näen, millist muutust toob inimeste ellu korra loomine. Korras kodu vabastab seisma jäänud energia ja avab meeled muutusteks. Ka eesmärgid saavad selgemaks, kui su ümber on kord ja süsteem. Vahel piisab väikesest „sõbralikust müksust“, et tegutsema hakata. Olen ikka klientidele öelnud, et minu töö ei ole tekkinud olukorra arvustamine, aga ma ei ole ka asendusema, kes ei mainiks mõnda karmi tõde. Professionaalse korrastajana olen kui personaalne coach ja loobumisterapeut, kes pakub tuge otsuste tegemisel ja ebavajalikust loobumisel.

Nelja lapse emana, täiskohal töötades ja samal ajal ka õppides, on organiseerimisvõime hädavajalik kui soovid, et igapäevaelu kaos sind alla ei neelaks. Minu jaoks tekitab see turvatunde, kui tean kus on vajalikud asjad ja millises huviringis laps parajasti olema peab. Naudin, kui „asjad“ on paigas. Ootamatustesse ja plaanide muutustesse suhtun rahulikult, päevakavasse jätan aega spontaansusteks. Mu lemmikfraas on: „lase vabaks“. Usun, et meis kõigis on jõud muuta oma elu, kui me teame, mida me soovime ja oleme valmis muutma oma mõttemustreid.

Olen oma elus kogenud palju kaotusi, suurim neist oli tulekahju. Läbi kaotuste olen õppinud mõistma suuri muutusi elus ja väärtustama inimeste vahelisi suhteid. Minu moto on: kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Sa ei pea olema rikas, et olla puhas ja organiseeritud. Samas mõistan, et inimesed on erinevad ja see, mis mind häirib, ei pruugi teistele huvi pakkuda. Teisalt, me kõik soovime, et meid ümbritseks rahu ja tasakaal ning meie tõeline potentsiaal avalduks nii kodus kui ka töökohal.

Professionaalse korrastaja koolituse olen läbinud Soomes aastal 2018 ning kuulun Soome kutsekorraldajate ühingusse, kus osalen rahvusvahelise koostöö ja koolituste töörühmas.”
Vaata lähemalt: korralooja.ee

Foto erakogust