Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Sandra Sainio

Õpetaja Sandra Sainiol on magistrikraad hiina keele õpetaja erialal Yunnani Pedagoogikaülikoolist. Varasemalt on ta õppinud hiina keelt ja kultuuri Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis ning end hiina keele vallas täiendanud erinevates ülikoolides nii Shanghais, Pekingis kui Xiamenis. Kokku veetis ta Hiinas õppides ja töötades ligi 6 aastat.

Lisaks on Sandral Tallinna Ülikooli magistrikraad eesti keele kui teise keele õpetaja erialal.

Tallinna Rahvaülikoolis hiina keele õpetamisega alustas Sandra 2019. aastal ja eesti keele õpetamisega 2023. aasta sügisel.

Kuidas jõudsid hiina keele õpetamise juurde? Miks langes valik just selle eriala kasuks?

Hiina keele õpingutega tegin algust 16 aastat tagasi, kuid õpetamise peale ma isegi ei mõelnud – ei olnud end kunagi õpetajana ette kujutanud. Õpetama sattusin esialgu täiesti juhuslikult, asendades oma hiina keele õpetajat. Endalegi üllatuseks tundsin juba esimestes tundides end õiges kohas olevat. Aastaid hiljem, suduses Pekingis kontorirotina töötades, mõistsin, et miski pole mulle rohkem rahuldust pakkunud kui õpetamine ning pool aastat hiljem olin rongiga teel Edela-Hiinasse, et alustada hiina keele kui teise keele õpetaja magistriõpinguid. Nüüd ei kujuta oma elu teisiti kui õpetajana ettegi!

Mis Sind Rahvaülikoolis õpetamise juures kõige enam innustab?

Olen aastate jooksul õpetanud erinevaid vanusegruppe, kuid täiskasvanute õpetamine sobib mulle kõige enam. Rahvaülikoolis on minu jaoks kõik tingimused täidetud, kuna lisaks võimalusele õpetada täiskasvanuid, on siin hubased klassiruumid, väikesed grupid ning mis kõige olulisem – innukad õpilased. Kõige enam innustavadki mind õpilased, kellega siin kokku olen puutunud. Kõik on tulnud õppima ajendatuna suurest huvist uue keele ja kultuuri vastu.

Milline on Sinu enda viimase aja kõige põnevam õppimise kogemus?

Poolteist aastat tagasi asusin omandama magistrikraadi eesti keele kui teise keele õpetaja erialal, seega õpin midagi uut iga päev!


Varasematel Sandra hiina keele kursusel osalenute tagasiside:

“Õppisin mitte üksnes hiina keelt, vaid ka kultuuri”

“Kursus oli väga tõhus, andes rohkem keeleoskust kui oodata oskasin. Suurepärane õpetaja, kelles on ühendatud meeldiv isiksus oskusega olla nõudlik ja motiveeriv.”

“Väga meeleolukas tund, alati õpetaja poolt põhjalikult ettevalmistatud, samas tempo vastavalt osalejate vastuvõtuvõimele. Väga oluline on see, et kui jõuad tundi veidi väsinuna, siis ära tuled hoopis teises seisundis: puhanuna ja rõõmsana.”