Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Lauri Kriisa ja Kätliin Lember

Lauri Kriisa

Lauri on SpeakSmart kaubamärki esindav koolitaja. Alates enda väitluskarjääri algusest 2006. aastal on Lauri omandanud arutelu pidamisest ja juhtimisest mitmekülgsed kogemused.

Lauri hariduslik taust on õigusvaldkonnas. Ta on omandanud Tartu Ülikoolis bakalaureusekraadi õigusteaduses ning Leideni Ülikoolis magistrikraadi rahvusvahelises õiguses.

Lauri on SpeakSmart koolitajana juhtinud mitut ettevõtte ja asutuse SpeakSmartClubi ja tema viimasteks klientideks on olnud AS Baltic Computer Systems, Riigikogu Arenguseire Keskus, Elektrilevi, Riigikontroll, Riigikantselei.

Võistlusväitlejana on Lauri tulnud Eesti keskkooli meistriks ning võitnud või saanud finalistiks mitmetel hilisematel siseriiklikel ja rahvusvahelistel turniiridel. Samuti on Lauri esindanud Eestit väitluslikul üle-Euroopalisel harjutuskohtuvõistlusel. Kohtunikuna on Lauri hinnanud mitmeid väitlusturniire Eestis ja välismaal ning erinevaid rahvusvahelisi harjutuskohtuvõistlusi.

Ürituste korraldamise köögipoolt on Lauri näinud erinevate turniiride korraldamisel ja edendamisel. Varasemalt on ta juhtinud väitlusklubi Tartu Tamme Gümnaasiumis.

Tagasiside Lauri tööle:
 • Teab mida teeb, valdab teemat ja rühma suunamist.
 • Väga selgelt väljendatud, kiirustamata ja põhjalikult seletatud argumenteerimismäng.
 • Kõik sujus takistusteta, õnnestus hoida kõiki teemaga kaasas ja vestlusringi nö ohjes.
 • Olen rahul juhendaja asjatundlikkusega. Meeldib, et juhendaja oskab teha positiivset kriitikat ja anda soovitusi nii, et liikmed ei tunne end halvasti. Edasijõudnud/kogenumate liikmete jaoks võib olla isegi nõudlikum ja kriitilisem.

 

Kätliin Lember

 

Kätliin on on SpeakSmart kaubamärki esindav koolitaja. Ta on tegelenud väitlusega enam kui 6 aastat, olles nii tegevväitleja kui ka treener ning saavutanud selle aja jooksul ka Eesti Meistri tiitli ning osalenud Euroopa meistrivõistlustel.

Tänu sellele on Kätliin väga oskuslik argumenteerija ja tegutseb 2016. aastast SpeakSmartis koolitaja ja moderaatorina.

Kätliini viimased kliendid on olnud Tallinn Startup Week Future Founders programm, Tallinna Ülikool, Swedbank, Riigikantselei, EAS, Unitas Foundation, Justiitsministeerium, SA Archimedes, Eesti Superheroes ettevõtlusprogramm, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku Changesmakers Academy ettevõtlusprogramm, Üliõpilaskondade Liit ja Õigusteadlaste Päevad 2016.

Kätliinil on bakalaureusekraad Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast ning 2016/2017 hooajal osales ta Willem C Vis’i nimelisel harjutuskohtu võistlusel Eesti esindusmeeskonnas. Alates 2017. aastast töötab Kätliin juristina ka Derling advokaadibüroos.

Tagasiside Kätliini tööle:

 • Head ja elulised näited!
 • Teab väga hästi, millest räägib. Tahab ja oskab kaasa mõelda ka küsimuste või kommentaaridega teemadel või valdkondadest, millega ei ole varem kokku puutunud.
 • Koolitaja oli väga pädev, hea suhtleja, enesekindel kuid mitte üleolev, tähelepanelik, julgustav.
 • Arusaadav, selge ja ajast kinnipidav.
 • Väga toetav, kaasas kõiki ning lõi väga turvalise ja mugava õhkkonna.
 • Õpe ületas minu ootusi. Ma ei oodanud nii noorelt inimeselt niivõrd professionaalset ja osavat koolitust.
 • Jah, vastas ootustele. Tõepoolest, selgitati täpselt, mis on argument, räägiti erinevatest argumenteerimisvõtetest- nii konstruktiivsetest kui ka teistest ning toodi rohkesti näiteid erinevatest olukordadest.
 • 100% keskendumine kliendi vajaduste mõistmisele ja põhjalikult ettevalmistatud argumentatsioon kokkulepitud teemal. Monika Karu, EAS 
 • Väga asjalik, praktiline ja professionaalne. Hea huumorimeel. Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik