Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

E-kursus. Permakultuur pole aiandus. Mis see siis on?

Permakultuuri kursus annab osalejale ettekujutuse permakultuurist kui disainisüsteemist ning selle eetikast ja põhimõtetest. Lisaks on kursuse eesmärk tutvustada permakultuuri rakendamisvõimalusi Eestis ning vaadata, kuidas saab erinevaid printsiipe kasutusele võtta nii oma aias kui ka laiemalt isiklikus teadlikkuses (keskkonnast) ja ühiskonnast. Permakultuuri e-kursus toimub Zoom keskkonnas.

Sügis ja talv on just kõige parem aeg, et võtta ette mõttetöö ning valmistada end ette teadlikeks tegudeks tuleval kevadel. Üheksa korda mõõda ja üks kord lõika – nii soovitab ka permakultuur.

Permakultuuri kursus teemade lõikes:

  • Permakultuuri eetika ja põhimõtted. Vaatame põhjalikult läbi permakultuuri põhieetika (3) ja sellest lähtuvad põhimõtted.
  • Ökoloogilised printsiibid ja permakultuuri rakendused. Lähtuvalt permakultuuri eetikast ja põhimõtetest vaatame üldisi ökoloogilisi printsiipe ja kuidas need mõlemad praktikasse võiksid ja saavad rakenduda.
  • Permakultuuri disainiprotsess. Käime läbi permakultuuri disaini lähtekohad ja iga kursusel osaleja saab neid oma olemasoleva või kujuteldava maatüki peal mõelda-joonistada.
  • Tsoonid, sektorid ja mustrid. Enamlevinud permakultuuri disaini alustalad, mida saad oma disaini puhul arvesse võtte ning edaspidi enda ümber leiduva puhul vaadelda ja õppida.
  • Muld, vesi ja puud. Peamised ja kriitilised ressursid permakultuuris – miks need olulised on ja kuidas arvestada veega, selle maastikus hoidmisega; muld – kuidas seda kasvatada ja kuidas aru saada, kuidas mullal läheb?; puud – kui täiuslikud süsteemid, mis pakuvad elupaika nii inimestele kui ka teistele olenditele.
  • Oma toidu kasvatamine. Vaatleme peamisi viise, kuidas permakultuurselt saab toitu kasvatada – toidusalust köögiviljapeenrani. Käsitleme ka nn permakultuuri peenra tegemist.
  • Osalejate aedade/küsimuste arutamine, kokkuvõte.

Permakultuuri kursuse läbinu:

  • teab jätkuloomelise (permakultuuri) disaini aluseks olevaid lähtekohti;
  • oskab uue pilguga vaadata olemasolevat nii enda aias kui ka igal pool mujal;
  • hakkab märkama looduse loogikat ja mustreid enda ümber;
  • saab julgust ja inspiratsiooni uuteks katsetusteks enda aias;
  • omab võimalust harjutada permakultuuri disaini oma aias ning saada juhendajalt tagasiside.
Permakultuuri e-kursus "Permakultuur pole aiandus. Mis see siis on?" Tallinna Rahvaülikoolis.

Foto: Marian Nummert

Õppekavarühm – Looduskeskkond ja elusloodus
Tutvu õppekorralduse alustega

Sulle võib pakkuda ka huvi: Kuidas alustada toidu kasvatamisega linnas


Loe ka artiklit, milles permakultuuri disainer Marian Nummert jagab oma mõtteid ja teadmisi permakultuurist, mis on hea viis aednikule oma töid lihtsamalt ja nutikamalt planeerida. Samas võib see olla lahenduseks ka põletavatele ühiskondlikele probleemidele nagu elurikkuse ja mullaviljakuse drastiline vähenemine.


Permakultuuri varasemal kursusel osalenute tagasiside:

“Mulle väga meeldis see, et kursuse sisu oli nii hästi tasakaalus. Käsitleti permakultuuri põhimõtteid ja olemust laiemalt, aga samas oli ka palju praktilisi nõuandeid ja näiteid. Mariani armastus permakultuuri vastu paistis kaugele ka läbi video :)”

“Kuigi mõned Permakultuuri koolitajad on Eestis veel, siis sellist süsteemsust ja põhjalikkust pole varem kohanud. Seda oleks raske asendada. Hoolimata sellest, et tegu oli e-kursusega, oli see ometigi kaasahaarav ja praktiline. Antud ülesanded hoidsid ka vahepealsel ajal teema juures.”

“Mariani teadmised teemast on laialdased ja põhjalikud. Kogu kursus oli väga hästi üles ehitatud – loogiline struktuur, osalejaid kaasav, head materjalid rohkete näidete ja pildimaterjaliga. Marian ise on muidugi super – siiras ja soe inimene, kes isegi läbi zoomi lõi mõnusa vaibi.”

Aeg

laupäeviti
2. märts – 13. aprill 2024
kell 10.00–12.15

Maht

21 akadeemilist tundi

Hind

147 eurot

Koolitusjuht

Erena Reilent

5887 7165

erena.reilent@kultuur.ee

Asukoht

e-kursus Zoom keskkonnas
lühiajalise järelvaatamise võimalusega