Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Tule liikuma ja aega veetma looduslikult kaunites paikades Tallinnas ning lähistel. Matkajuht jagab teadmisi iga piirkonna kohta ning annab võimaluse liikuda paikades, kuhu muidu ei pruugi sattuda. Kõigi kohtumiste puhul on tegemist kergemat tüüpi jalgsimatkadega.
Raku järv on Tallinna piiriveekogu, mis rajatud karjäärina. Kaevandamine käib ühes järve servas ka veel tänasel päeval. Siiski pole tegu lihtsalt karjääriga, vaid põneva veekoguga, kus näeb vaheldumisi nii algupärast kui inimese poolt kujundatud tehismaastikku. Raku järvel leidub pisikesi saari ja poolsaari. Ühelt neist leiab ka Männiku hiidrahnu, mis on kuulub paarikümne Eesti suurema hiidrahnu hulka.
Distants: 10 km
Matk algab ja lõpeb Kaarla bussipeatuses.
Nagu nimigi lubab aimata, siis Paljassaare oli kunagi saar. Õigemini kaks saart. Pea pool sajandit oli Paljassaare kinnine Nõukogude piirivalvetsoon. Nüüd on aga tegemist kauni hoiualaga. Teepeale jääb hulgaliselt avaraid vaateid Tallinnale ja Tallinna lahele ning poolsaarel asuvatele märgaladele.
Distants: umbes 7 km
Matk algab Pikakari ranna parklast.
Eesti maasiku lahutamatuks osaks on võõramaist päritolu rändrahnud. Võõramaised seepärast, et pole need kivid pärit Eesti aladelt, vaid Skandinaaviast. Rändasid nad siia aga viimasel jääajal mandrijää abiga. Põhja-Eesti rannikualalt leiab hulgaliselt rändrahne. Osasid neist nimetatakse suuruse tõttu hiidrahnudeks. Viimsi poolsaarelt leiab mitmeid meie võimsamatest hiidrahnudest.
Hiidrahnud on üksteisest piisavalt kaugel ja seetõttu kasutame vahepeal liiklemiseks autosid. Ühelegi hiidrahnule päris juurde sõita ei saa, nii et arvesta 1-2 km jalutuskäikudega loodusmaastikul. Matkal saab osaleda oma autoga või vajadusel osta kohapilet n.ö. sõbraautole (auto võtab peale kesklinnast, viib esimese rahnu lähistele, vahepeal sõidutab järgmiste rahnude juurde ja lõpuks toob tagasi kesklinna)
Matka kogunemiskoht: Reinu tee (Rohuneeme küla, Viimsi), täpsem asukoht siin.
Pirita jõgi kuulub Soome lahe vesikonna jõgede hulka. Nii nagu ka teised selle vesikonna jõed, peab ka Pirita ühel hetkel tulema alla Põhja-Eesti paekaldalt. Pirita jõel pole küll juga (nagu näiteks Jägala või Keila jõel), kuid see-eest voolab jõgi pikalt kaunis vee poolt uuristatud järskude nõlvadega ürgorus. Avastusretkel jääb teele ohtralt kaunist loodust ja kultuuri, põikame ka jõesuudmes olevatele saartele.
Distants: 6 km
Õppekavarühm – Looduskeskkond ja elusloodus
Tutvu õppekorralduse alustega