Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Joonistamiskursuse eesmärk on tagada joonistamise baasoskuste õpetamine. Joonistamise algajatele kursused on sobivad ettevalmistuseks suundumisel kunstiõpingutele. Joonistamist võib õppeaineks nimetada siis, kui õpiprotsess tugineb süstemaatilisel analüütilisel metoodikal, antakse nõutavad teadmised, oskused ja vilumused. Joonistamine on õpitav!
Joonistamine on toeks mis tahes kunstiväljundis. Joonistamine kui loominguline tegevus ja eneseteostamise võimalus arendab visuaalset teadlikkust, pakub esteetilist naudingut, tõstab enesehinnangut. Joonistades areneb vaatlemisoskus, tähelepanuvõime, proportsiooni- ja vormitaju. Töö käigus õpime vaatama maailma joonistaja pilguga üldiselt kui ka detailselt. Arendame manuaalseid oskusi ja visuaalseid võimeid. Uitame infotasandil kunstinäitustel. Kõneleme piltide vormistamisest ja eksponeerimisest.
I semestril joonistame peamiselt grafiidi- ja värvipliiatsitega. Tegeleme geomeetriliste vormide konstruktiivse ülesehitusega, proportsioonide määramisega. Õpime kasutama grafiiti kui võimalusterohket tehnikat. Tutvume põgusalt värviteooriaga ja tunneme rõõmu värvipliiatsite kasutamisest. Joonistame ka loodusvorme.
II semestril õpime kasutama joonistussütt, sangviini, seepiat ja pehmeid pastelle. Tegeleme objektide kujutamisega. Õpime kujutama pead. Anatoomilised mudelid ja plastiline anatoomia on abiks esimeste portreede joonistamisel.
Õppekavarühm – Kujutav kunst ja kunstiteadus
Tutvu õppekorralduse alustega