Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Mirjam Hakkaja

Olen psühholoog, ajurveeda praktik ja fütoterapeut. Mul on magistrikraadiga võrdsustatud diplomid Tartu Ülikoolist keeleteaduses ja psühholoogias. Olen läbinud EMBA programmi EBS-is ja töötanud õpetajana, personalijuhina, väikeettevõtte juhina ja personalikonsultandina äriühingutes ja kolmandas sektoris. Kõige olulisemaks oma kogemustest pean ma aga kogemust abikaasa ja emana. Olen olnud püsisuhtes veerandsada aastat ja mul on neli last. Ajurveedani on mind juhatanud minu enda ja pereliikmete terviseprobleemid. Ajurveeda lihtsad, kuid sügavad praktikad on andnud neile lahenduse, õpetanud elama hetkes ja nautima elu kogu selle mitmekesisuses.

Ajurveedat olen õppinud dr Atreya Smithi juures Šveitsis asuvas koolis European Institute of Vedic Studies ja  dr Sunil Joshi juures Indias Nagpuris asuvas Vinayak Ayurveda and Panchakarma Research Foundation kliinikus. Viimastel aastatel olen pühendunud tervisenõustamisele, kus kliendi kehalistele ja psühholoogilistele probleemidele leitakse lahendus väikeste jõukohaste muudatustega elustiilis ja toitumises ning taimeravi, enesearmastuse suurendamise tehnikate, joogateraapiate ja massaaži abil. Perekeskkond on võimaldanud mul vahetult kogeda, millised küsimused on päevakorral erinevas vanuses meestel, naistel ja lastel. Tööalane kogemus on andnud teadmise, mis kõnetab ettevõtjat, juhti või töötajat. Armastan ajurveedat, sest ta arvestab inimeste individuaalsusega ja sobib inimesele, kes elavad ELU.

Mirjam Hakkaja on kaasautoriks äsja ilmunud raamatule “Elu puudutus. Armastav, seksuaalne ja maagiline naine”. Teised raamatu autorid on Kristina Paškevicius ja Katrin Saali Saul, raamatu andis välja Kirjastus Pilgrim.

Vaata ka: ajurveeda.ee 

Foto: Kristjan Järv