Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Miks õppida prantsuse keelt?

Tallinna Rahvaülikoolis on suurepärane võimalus õppida prantsuse keelt pingevabas õhkkonnas, kus saab rahulikult tutvuda nii uue keele kui kultuuriga.

Kui minult küsida, miks võiks õppida prantsuse keelt, tuleb mulle esmalt silme ette aken. Arvan nimelt, et iga võõrkeel on kui aken, millest avaneb täiesti uudne, seninägematu vaade. See vaade ei pruugi avaneda alati Eiffeli tornile – näha võib hoopis ookeani, tänava äärset kohvikut või raamatupoodi. Variante on palju, sest iga inimese jaoks avaneb uus vaade erinevalt. Mida tähelepanelikumalt vaadata, seda kaugemale on võimalik näha ka üldtuntud klišeedest ning avastada “päris” elu.

Akna avanemise eelduseks on muidugi huvi. Tõmme. See võib seisneda lapsepõlvest pärit mälestuses “Kolmest musketärist”, mõne parfüümi hõrgus aroomis või milleski kolmandas. Kui algus on olemas, ei tea iial, kuhu see rada meid viia võib. Minule on prantsuse keel toonud väga palju huvitavaid kogemusi ja avastusi, inimesi, erinevaid paiku ja huumorit.

Miks õppida võõrkeeli?

Võõrkeeled ja -kultuurid toovad endaga alati kaasa uusi helisid, värve, lõhnu ja tähendusvälju. Maailm on täna muutumas aina väiksemaks ja kiiremaks: on täiesti võimalik juua hommikukohvi Tallinnas, süüa lõunat Pariisis ja õhtusööki mõnes kolmandas linnas. See tähendab ühest küljest, et kõik on justkui lihtne ja võimalik, kuid teisalt võib tõlgendamata tähendusväljade mitmekesisus tekitada ka palju arusaamatusi. Iga uus keel aitab kindlasti paremini mõista ja tõlgendada seda, mis toimub meist väljaspool ning aru saada meile seni võõrastest kultuuridest ja kommetest. Samas arvan ma, et ükski asi, mille vastu me huvi tunneme, ei ole juhuslik. Alati on olemas see miski, mis meid selle poole tõmbab. See omakorda aitab paremini mõista iseennast. Seega tasub tõmmet usaldada ja sellega kaasa minna.

Miks õppida võõrkeeli Tallinna Rahvaülikoolis?

Tallinna Rahvaülikoolis on suurepärane võimalus õppida võõrkeeli olenemata vanusest, haridusest ja erialast. Meil on pingevaba õhkkond, kus saab rahulikult tutvuda nii uue keele kui kultuuriga. Muidugi on võõrkeeli (ja prantsuse keelt seal hulgas) kõige parem omandada keelekeskkonnas, kuid tulles tagasi akna kujundi juurde, annab Tallinna Rahvaülikool võimaluse teha esimene, turvaline pilguheit tundmatusse. Saame koos avada akna(d) ja vaadata, kuhu see (mõtte-)rännak meid viib. On täiesti võimalik, et muuhulgas avastame ka enda sees täiesti uusi paiku, seni teadmatut ja põnevat. Kaasõpilastest võivad aga saada uued head tuttavad, isegi sõbrad.

Soovin kõigile inspireerivaid avastusi!

Laura Talvet
prantsuse keele õpetaja

 

Sel kevadel on Tallinna Rahvaülikoolis alustamas järgmised prantsuse keele kursused: Prantsuse keel A1.1 ja Prantsuse keel A2.1.

Teated

Artiklid

Näitused

Jälgi meid

Head mõtted ja küsimused

Koostööpartnerid