Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kuidas leida sobiv inglise keele kursus Tallinnas?

Pead plaani keeleõppega alustada või taasalustada? Eriti kui inglise keele õpe on mõnd aega pausil olnud, võib keeltekoolide kursuste valik silme eest kirjuks võtta. Siin on seitse soovitust Tallinna Rahvaülikooli õpilastelt ja õpetajatelt, kuidas kümnete koolituste seast enda jaoks õige inglise keele kursus valida.

Vaata lähemalt, millised inglise keele kursused Tallinna Rahvaülikoolis lähiajal alustavad.

Tallinna Rahvaülikooli programmis on inglise keele kursused Tallinnas algajatele ja edasijõudnutele, vestluskursus ja e-kursus

1. Leia sobiv koormus

Keeleõppes on oluline järjepidevus, seega tasub enne koolituse valimist võtta aega kaalumaks, milline on sinu jaoks sobiv õppekoormus ning aeg tundides osalemiseks. Mitu tundi nädalas saad keeleõppesse panustada? Millisel nädalapäeval ning kellaajal saad tunnis osaleda, nii et muud kohustused segama ei kipuks? Tallinn Rahvaülikoolis toimuvad keelekursused nii hommikusel kui õhtusel ajal.

Tallinna Rahvaülikooli inglise keele kursuse maht on keskmiselt 39 tundi ja tunnid toimuvad üks kord nädalas kolme kuu jooksul (üks tund kestab 2:15 h). Lisaks tuleks arvestada iseseisva töö mahuga umbes 20 tundi.

 

2. Testi oma keeleoskust veebis või keeltekoolis

Enamasti on keeltekooli valikus kursused eri tasemetele. Seega on esimene samm hinnata, kas sinu keeleoskus vastab kursuse kirjelduses välja toodud tasemele, mis võimaldab kursusel edukalt osaleda. Kui enesehindamine ei anna piisavat kindlust, saab keeleoskuse kontrollimiseks teha erinevaid teste. Neid võib leida keeltekoolide kodulehelt või teha kokkuleppel keeltekoolis kohapeal. 

 

3. Osale keeleõppe proovitunnis

Vahel on kõigele vaatamata raske oma keeleoskust hinnata ja testidki ei pruugi alati täit selgust anda. Sellepärast pakume Rahvaülikoolis soovijale võimalust osaleda tasuta proovitunnis ning ka võimalust tulla tutvuma kursusel kasutatavate õpikutega. Meie praktikas on sellest rohkelt abi olnud. Kui tunni käigus selgub, et valitud tase ei sobi, on võimalik kursust teise vastu vahetada. 

 

4. Hinda oma keeleoskust Euroopa keelemapi abil

Vahel on kursused märgistatud tähtedega A1-C2. Niimoodi tähistatakse keeleoskuse tasemeid Euroopa Nõukogu keeleoskuse tasemete süsteemis ehk üle-euroopaliselt kasutatavas Euroopa keelemapis, kus A1 viitab madalaimale ja C2 kõrgeimale keeleoskuse tasemele. Täpsema keelemapi kirjelduse, mille abil oma keeleoskust hinnata, leiad siit

Kas pigem eelistada pisut raskemat või kergemat kursust?

Julgustame kahe taseme piirimail õpilasi pigem valima veidi kõrgemat kui madalamat taset, et jaguks väljakutset ning areng oleks kiirem.

 

5. Kaalu inglise keele õpet veebis

Vahel võib mugavaimaks variandiks osutuda inglise keelt õpe oma kodus. Tallinna Rahvaülikool pakub lisaks klassiruumis toimuvatele kursustele inglise keele e-õpet. E-kursuse tunnid toimuvad õpetaja juhendamisel kindlal ajal, kuid klassiruumi asemel kohtutakse mõnes veebikeskkonnas, nagu Zoom. E-kursusel on rühma suurus väiksem kui klassiruumis (maksimaalselt kuus inimest), et õpet oleks mugav läbi viia. 

Loe lähemalt, kuidas Rahvaülikool inglise keele õpet veebis korraldab.

 

6. Jätka head koostööd õpetajaga

Meie õpilaste tagasisidest selgub, et üheks oluliseks põhjuseks kursuse valikul on juhendaja. Tihti valitakse koolitus sellepärast, et ollakse sama õpetaja juhendamisel varem õppinud ja kogemus on positiivne olnud. Hea klapp võib tekkida ka teiste rühmakaaslastega, kellega soovitakse koos õpinguid jätkata. Nagu kirjutab üks meie õpilastest: “Meil on tunnis meeldiv atmosfäär ja saab koos palju nalja, õpetaja ja teised õpilased on juba nagu väike sõprusring, keda on tore näha.

 

7. Võrdle koolituste hindu

Kindlasti pole hind peamine kriteerium, mille järgi kursust valida, aga sõelale jäänud koolituste puhul on mõistlik nende kulu võrrelda. Keeleõppe hind sõltub reeglina kursuse mahust ehk tundide arvust, aga ka grupi suurusest. Mida väiksemas rühmas õpe toimub, seda suurem on  osalustasu ühe õpilase kohta

Tallinna Rahvaülikool on Töötukassa koolituspartner ja registreeritud töötutel on võimalik koolitusel osaleda ka Töötukassa koolituskaardiga.

 

Tallinna Rahvaülikooli inglise keele kursused Tallinnas

Pakume inglise keele õpet algajatele ja edasijõudnutele, samuti inglise keele vestluskursust ning e-kursust. Alustame kursustega kaks kord aastas – septembris ja jaanuaris. Jaanuaris alustavad keelekursused on jätkuks sügisel alanutele, kuid enamasti on rühmades vabu kohti ja gruppidega saavad liituda ka uued soovijad. 

Vaata lähemalt, millised inglise keele kursused Tallinna Rahvaülikoolis lähiajal alustavad.

 

Tekst: Kristel Kont

Teated

Artiklid

Näitused

Jälgi meid

Head mõtted ja küsimused

Koostööpartnerid