Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Veebiseminar: Kuidas lapsi juhendada ja kaitsta nende avastusretkedel metsikus digidžunglis?

Neljal sügisõhtul räägib raamatu „Turvaline internet. Digimaailma teejuht“ autor Diana Poudel sellest, mida noored digimaailmas teevad ning milliste ohtudega nad seal kokku puutuvad. Samuti saab kindlasti head nõu ja väikesi trikke ja nippe, mis aitavad lapsevanematel paremini mõista ja kaasatud olla oma laste avastusretkedel digimaailma tundmatutel radadel. Samamoodi nagu me õpetame oma lapsi turvaliselt tänavatel liikuma, peaksime neid õpetama ka digimaailmas ohutult liiklema.

Veebiseminaride sisu:

  • Esimesel kohtumisel tuleb juttu sellest, mida noored teevad internetis ning miks on väga oluline tunda huvi nende tegemiste vastu. Diana teeb ülevaate sellest, kuidas noorte huvid digimaailmas koos vanusega muutuvad ning sekka ka mõned põnevad näited, mida noored talle rääkinud on.
  • Teisel kohtumisel räägitakse digitaalsest jalajäljest ning virtuaalsest kuvandist. Internet tundub noortele tihti imede maana, kus iga kassipoeg võib julge lõvi olla ning kõik on võimalik, kuid tegelikult on see koht täis salakavalaid lõkse ning väga lihtne on sattuda kurja nõia supipatta.
  • Kolmandas veebinaris on teemaks mängud. Mäng on väikese inimese töö ning mängides õpitakse ju päriselu. Ometigi võib näha tuhandeid lapsi mängimas neile mitte sobivaid mänge ning lisaks on mängude keskkonnad tihti ka suhtlusportaalid, kus juba algklassilapsed leiavad uusi sõpru, keda nad päriselus ei tunne ning kellega koos mängides ka päris palju isiklikku infot ollakse nõus jagama.
  • Viimasel kohtumisel on keskseks teemaks suhtlemine internetis. Kui internetis suhtlust ei toimuks, siis oleks see väga turvaline paik (kuid üsna igav). Aga enamik noori suhtleb väga palju ning see võib tuua kaasa erinevaid muresid. Eriti kriitiliseks muutub teema kuskil põhikooli keskel, kui hakatakse endale ka kontosid looma sellistes rakendustes nagu Yubo, Omegle või Tinder.

Kursused toimuvad veebiseminari vormis Zoomis ning kõik osalejad saavad vestlusaknasse postitada enda küsimusi, millele koolitaja veebinari käigus vastab. Kõik veebinarid on ka järelevaadatavad (kuid siis enam küsimusi ja kommentaare postitada ei saa).

Kursusele on oodatud kõik lapsevanemad, õpetajad ja noorsootöötajad. Eelteadmisi osalemine ei vaja.

Nelja veebiseminari lõpuks osaleja…

  • teab, mida noored üldiselt internetis teevad ning milliseid erinevaid veebikeskkondi ja rakendusi nad põhiliselt kasutavad;
  • oskab arenda vestlust, et julgustada oma last rohkem oma tegemistest digimaailmas jagama;
  • on teadlik, kuidas digitaalne jalajälg tekib ning millised on lapsevanemate õigused ja võimalused oma lapse digitaalse jalajälje kontrollimiseks;
  • teab enamlevinud arvutimänge ning oskab leida vajadusel vajalikku infot ka uute mängude kohta;
  • omab ülevaadet erinevates riskiolukordadest, mida võib veebisuhtlus võõrastega kaasa tuua ning teab, kuidas reageerida probleemide tekke korral.

Kõik kursusel osalejad saavad soovi korral endale soetada ka lapsevanematele mõeldud käsiraamatu „Turvaline internet. Digimaailma teejuht“ ja hariva lauamängu „Häkkerite lahing“ 50% soodsama hinnaga Digikooli e-poest (info soodustuse saamiseks saadetakse peale esimese veebinari toimumist registreeritud osalejatele).

Tutvu ka õppekorralduse alustega

Õppekavarühm- Arvutikasutus

Aeg

28. okt, 4., 11. ja 18. nov 2020.a.
kolmapäeviti
kell 20.00 – 21.00

Maht

5,5 akad. tundi

Hind

10 eurot

Koolitusjuht

Sigre Suurvarik

5887 7165

sigre.suurvarik@kultuur.ee

Asukoht

Zoomis

link saadetakse registreeritud osalejatele paar päeva enne veebinari