Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

TRE (Tension & Trauma Release Exercises) – lõdvestumise potentsiaal

TRE (Tension &Trauma Release Exercises) on võimas praktika keha ja vaimu tervendamiseks. Meetodi on loonud David Berceli, Phd, kes ühendas bioenergeetikal ja ida võitluskunstidel põhinevad harjutused, mis käivitavad keha loomuliku vibratsiooni. See on viis, mis lähtub põhimõttest, et kehas endas on tervendav jõud juba algselt olemas ning see on kättesaadav igale inimesele, kes on valmis seda vastu võtma. Ladestunud stressi, traumade ja lihaspingete lahkumisega vabaneb ruum uuele energiale, balansseerub vaimne ning hingeline tasakaal. Keda see meetod kõnetab, omab hindamatut tööriista elukvaliteedi parandamiseks ja püsiva heaolu loomiseks. Harjutused on lihtsad ja ei vaja eelnevat kogemust või treenitust, kuid meetodil on oma spetsiifika, mida kursusel tundma õpime.

Kord õpituna saad TRE harjutusi kasutada kogu elu, toetades ja arendades enda vaimset ja füüsilist heaolu. Harjutused ei nõua füüsilist ettevalmistust, need sooritatakse mugavuse piiril ilma liigse pingutuseta. Harjutuste ajal on tähelepanu kehal, selle seesmistel aistingutel. Oluline aspekt on neutraalsel aktsepteerimisel kõige suhtes, mis aset leiab. Protsess on igaühe jaoks individuaalne kogemus, lõdvestab keha sügavaimate kihtideni ning avab eneseteadvustamises uued tahud.

Positiivsetest sümptomitest võib nimetada ärevuse taandumist, uute mõtteviiside avaldumist, unenägude aktiveerumist, intuitsiooni tugevnemist, uute aisingute ja tajude ilmnemist. Keha muutub kergemaks, plastilisemaks ja painduvamaks, emotsioonid selgepiirilisemaks, neid on kergem teadvustada ja hallata. Samas võib esineda unisuse perioode või negatiivsete emotsioonide võimendumist, liigeste valulikkust. Treeningu ajal või pärast seda võivad inimesed kogeda iiveldust, külmavärinaid, erinevaid emotsioone jms. Vaatamata ebamugavustele, mis protsessis võivad ilmneda, areneb enesetunne tuntavalt kvalitatiivses suunas ning heaolutunde perioodid sagenevad ning pikenevad. TRE on praktika inimesele, kes on huvitatud enesearengust, soovib iseendas ja oma elus midagi muuta ning on valmis muutustega toime tulema.

Kursuse sisu

Kursusel omandandatakse TRE harjutused, saadakse ülevaade meetodi sünni- ja arenguloost, tutvutakse meetodi spetsiifikaga ning kogetakse isiklikku pingetest vabanemise protsessi. Iga kohtumine sisaldab TRE harjutuste praktikat.
Esimesel kohtumisel lisandub loeng TRE meetodiga seotud uuringutest ning tutvume harjutuste anatoomiaga.
Järgnevatel kohtumistel käsitleme lisaks TRE harjutustele kursuse protsessiga seoses üleskerkivaid teemasid täiendades teadmisi lihtsate võtetega, mida igapäevaelus rakendada. Teretulnud on osalejate küsimused, panus avatuse, julguse ja uudishimuna.

Sihtgrupp 

Igapäevaselt pingeliste olukordadega kokku puutuvad inimesed- õpetajad, õpilased, teenindajad, päästetöötajad jm. Keha ja emotsioonidega seotud alade esindajad- tantsijad, näitlejad, sportlased jm. Inimesi abistavate ja toetavate elukutsete esindajad-arstid, psühholoogid, terapeudid, sotsiaaltöötajad jm. Kõik, kes on huvitatud elukvaliteedi parandamisest ja enesearengust.

Kursuse eesmärk

Kursus annab ülevaate TRE meetodi teooriast ja praktikast, keskendudes meetodi praktikale, andes lisaks teadmistele võimaluse kogeda terviklikku etappi isiklikust tervenemise protsessist.

Kursuse läbinu

– teab TRE meetodi sünnilugu ja füüsilist toimet organismile
– omandab TRE harjutused
– loob kontakti oma kehaga ning tunneb selle seost vaimse seisundiga
– läbib tervikliku etapi TRE protsessist
– kogeb enesetunde muutust
– teadvustab keha lõdvestumisest lähtuvat potentsiaali, mis on otseselt seotud vaimse ja hingelise heaoluga

NB! TRE on enamiku inimeste jaoks turvaline ja tõhus praktika, kuid seda ei tohi kindlasti teha rasedad. Samuti südameprobleemide, hapra psüühikaga, psühhotroopseid aineid või medikamente kasutavad ning keerulisi füüsilisi või vaimseid traumasid põdevad inimesed. Juhul, kui sul on kahtlusi, anna neist kindlasti juhendajale teada.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

pühapäeviti
8. september kell 16 - 19
15. september - 13. oktoober
kell 16 - 18

Maht

18 tundi

Hind

126 €

Asukoht

Vene tn 6
II korrus

Registreeru

TRE (Tension & Trauma Release Exercises) – lõdvestumise potentsiaal

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis