Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Tiina Meeri kudumiskool edasijõudnutele

Tiina Meeri

 Kursuse teemade järjekorda või ka sisu võib aasta alguses grupi liikmetega arutades muuta. Pakutud teemad on üks võimalus keskmise kudumiskogemusega inimeste töövõtete rikastamiseks. Alati on tunnis vaadata rohkem õppematerjali kui sõnastatud tunniteemast paistab. Iga kord saab tublimaid kudujaid juhendada ka veidi rohkem, vastavalt nende isiklikele soovidele.

Loomisindu ja head tahet õppida ning areneda!

Teemad

Horisontaalsed vööndid. Islandi vits. Kihnu troi loomine. Vikkelkirjad. Korvipind. Arankirjad. Nupud. Väikeste nuppudega rombiline pind. Kahekordne pind parempidise välispinnaga ringselt. Kahekordne hevärviline soonik ringselt ja edasi-tagasi kootuna.Spiraalsed soonikud. Erinevad soonikkoed. Suurenev ja kahanev ning diagonaalne palmik. Ketipalmik. Nööpaukude kudumine. Väikesed mustrikirjad: mustikas, tähekiri, võrgukiri. Lapiline kudumine. Patentkoed. Täispatent, poolpatent, võrkpatent. Värvilised patentkoed. Patentkudedest arendatud mustrid.

Kursuse lõpetades oskab kuduja kas peast, märkmete, Tiina Meeri kudumisõpetuse raamatute, telefoniga pildistamise või filmimise abil taasluua

  • erinevaid silmuste loomise võtteid;
  • väga paljusid patentkudesid – ühevärvilisi, mitmevärvilisi ja ringseid;
  • venitatud silmustega, lõngajooksudega ja hargnemalastud silmustega mustreid;
  • lapilist kudumist, nii ringset kui pinnalist.

Kursuse läbinu on soovi korral kudunud õpetuse kohaselt kaasa lapilise randmega sõrmikud.

Kaasa võtta

Igas tunnis võiks ettehoiatamata olla kaasas vähemalt kahte värvi kahekordse maavillase lõnga jämedusega lõnga ja oma lõngaga sobivad vardad (näiteks nr. 2½). Tavaliselt läheb tarvis kaht varrast, aga alatasa on põhjust midagi õppida või läbi proovida viit nn. sukavarrast tarvitades.

Olgu need ikka ühes!

Koeproovide põhilõngaks sobib hele lõng tumedast märkimisväärselt paremini – kõik koepinnad on palju nähtavamad. Mustrilõngad olgu võimaluste- või maitsekohased. Enamik õppijaid kirjutab ise midagi üles – ka selleks on mingeid tarbeid vaja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATiina Meeri ütleb enda kohta nii: “Hariduse olen saanud omaaegses Tallinna Pedagoogilises Instituudis JT– joonistamine, joonestamine ja tööõpetus – erialal, kus kõikvõimalikku käsitööd viie aasta jooksul suure tundide arvuga põhjalikult õpetati.

Ennekõike oma silmuskudumise alaseid oskusi hakkasin ma peagi pärast ülikooli lõppu teadlikult arendama ja tegin seda intensiivselt üle kümne aasta. Sellesse aega jäävad telesaated ja viie kudumisõpetuse raamatu kirjutamine. ETV-s alustasin noorena „Nipet-näpet“ saadete külalisena ja lõpetasin 25-osalise oma saatega „Lõngakera“.

Olen õpetanud oma 35-aastasest pedagoogilisest staažist kudumist esimesed aastakümned üldhariduskooli keskastmes ja keskkoolis, juhendanud pika aja vältel tööõpetusõpetajate kudumiskursusi, pensionäride kudumisrühmi ja veidi ka välismaa näputööhuvilisi.

Viimane kena kontakt oli Hollandi kudumishuvilistega 2010. aastal Loovala õpitoas, mis lõpptulemusena nende endi välja antud raamatus kajastamist leidis ning mille läbi ma netiavarustes tänusõnade osaliseks sain.

Tänapäeval ei koo ma vaid mingitel tööhüsteeria lühiperioodidel. Need päevad, mil ma ühtki silmust ei tee, on nagu elus vahele jäänud. Kudumine on üks elu suuremaid naudinguid ja mõnusid.”

Kudumiseni!

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

laupäeviti kell 11.00 – 13.15
13. ja 27. oktoober,
10. ja 24. november,
8. detsember 2018
jätkub
19. jaanuar,
2. ja 16. veebruar,
9. ja 23. märts 2019

Maht

30 tundi

Hind

120 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Tiina Meeri kudumiskool edasijõudnutele

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis