Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Tervisepomm avokaado

Kui tahad, et sinu juuksed ja nägu säraksid ning kõht oleks rahul, siis söö vähemalt veerand avokaadot iga päev! See kiudainerohke ja suhkruvaene tervisepomm on ühtlasi üks kõige õli- ja energiarikkamatest puuviljadest, milles sisalduvatest rasvadest moodustavad põhiosa kergesti omastatavad monoküllastamata rasvhapped. Avokaados on ka küllaldaselt kiudaineid, mis tekitavad täiskõhutunde ja kiirendavad soolestiku tööd. Tõeline imevili, kas pole!

Koolitusel õpime, kuidas avokaado küpsust hinnata, seda säilitada ja võimalikult mitmekesiselt toitudes kasutada.

Koolitusel on menüüs: 

  • kaks guacamole`t, traditsiooniline ja uudne – guacamole on pärit Mehhiko indiaanlaste köögist ning tähendab nii avokaadost valmistatud dipikastet, leivamääret kui ka salatit. Kindlasti sisaldab guacamole avokaadot, kõik ülejäänu on juba tegija kätes ja oma lemmiku valmistamiseks on palju põnevaid võimalusi. Meie valmistamegi ühe traditsioonilisema ja teise veidi teistmoodi maitsega guacamole ja võtame teadmiseks, et Mehhiko iseseisvuspäev 16. septembril on ühtlasi rahvuslik guacamole-päev!
  • ahjus küpsenud avokaadod muna ja peekoniga – tõepoolest võib avokaadot ka ahjus küpsetada, kusjuures see on suurepärane hommiku- või õhtusöök. Avokaado õrn pähklimaitse muutub kuumaga tugevamaks ja pehme viljaliha veelgi kreemjamaks;
  • šokolaadi-kodujuustutort vaarika- ja avokaadokreemiga – see imemaitsev 4-kihiline pidulik tort valmib tegelikult üpris lihtsalt, ehkki välja näeb väga luksuslik. Küpsisepõhjal on tume šokolaadi-kodujuustukreem, sellele laotame helerohelise avokaadokreemi ja kõige peale roosa vaarikakreemikihi;
  • roheline-punane tervisesalat – roheline tuleb loomulikult avokaadost ja ka rauarohkest spinatist, punane jõhvikatest – nii värsketest kui ka kuivatatud marjadest, tekstuuri lisavad E-vitamiini-rikkad Kreeka pähklid ja kreemisust kaltsiumirohke kitsejuust. Eriline hõrgutis on salati roosa maasikakaste;
  • avokaadojäätis – suristame kokku eriti hõrgu jäätise, kuhu avokaadole lisaks paneme ka banaani ja marju. Maius üllatab oma lihtsuse, koostise ja maitsega ka tõelisi maiasmokki!

Koolituse läbinu:

  • oskab valmistada guacamole`t kahel erineval moel;
  • oskab valmistada ahjus küpsenud avokaadosid ja tervisesalatit, šokolaadi-kodujuustutorti vaarika- ja avokaadokreemiga ja avokaadojäätist.

Kui võimalik, siis palume osalejatel kaasa võtta isiklik põll. Nii vähendame koolituse järgselt põllede pesemist, säästes sellega vett ja loodust. Aitäh!

Õppekavarühm – Koduteenindus
Tutvu ka õppekorralduse alustega

Foto: Kristi Metsa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aeg

neljapäev
8. detsember 2022
kell 17.30-20.30

Maht

4 tundi

Hind

48 eurot

Koolitusjuht

Merike Harvo

5690 1707

merike.harvo@kultuur.ee