Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Teksti illustreerimine

1) Kõigepealt tutvume töövahenditega – tunne paberist ja pliiatsist. Valime ennast hetkel kõige enam inspireeriva lühiteksti – mõttetera, aforismi, sõna vms. Loome sinna juurde illustratsiooni. Dialoog algab – tekst ja pilt. Punkt ja täpp.

2) Tegeleme jutustava illustratsiooniga. Siin vaatame erinevaid raamatuillustratsioone – suuresti lasteraamatuid, kuna mu isiklik kogemus on peamiselt selles valdkonnas.  Vaatame ka reisikirju illustreerivaid materjale, jooniseid. Iga valib teksti ning suuna ja lähme teele.

3) Vaatame illustratsioonikunsti luules ja proosas. Siin liigume sügavamale siseilma – vaatleme tunnet, mida meis tekitab sõna ning anname seda edasi pildis. Tehniline küpsemine esimese kahe kursusepäevaga võimaldab meil nüüd peenemalt mängida formaadi, paberi, joone ja värviga.

4) Siin valime endale kursuse lõputöö. Loome illustratsioonide järgnevuse – suure pildi ja/või väiksemad illustratsioonid. Nüüd peame silmas terviklahendust, kuidas meie visioonis võiks olla illustreeritud kogu valitud materjal.

Kursuse jooksul valminud illustratsioonidest kujundame väljapaneku. Põhilised vajalikud töövahendid on kursuse poolt. Muidugi võib kasutada ka omi lemmikuid. Üldiselt keskendume pliiatsijoonistusele, kuid kuna mulle endale meeldib sageli kasutada pliiatsit koos pastellide ja akvarellidega on ka need uksed-aknad valla.

Kursuse läbinu:
1. Omab kogemust teksti illustreerimises ja tunneb erinevaid joonistusvahendeid ning põhimõtteid
2. On kursis nüanssidega, kuidas käsitsi joonistatu digitaliseerida ning reprodutseerida
3. Saab endale ise loodud illustratsioonid ja osaleb oma loominguga ühisel väljapanekul – õpib näituse ülesseadmise ning vormistamise kunsti

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

laupäeviti kell 13 - 16
2. ja 16. veebruar
2. ja 16. märts 2019

Maht

16 tundi

Hind

96 €

Asukoht

Vene tn 6
II korrus

Registreeru

Teksti illustreerimine

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis