Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Tantsurühm EKSPERIMENT

Angela Arraste

2015. aasta sügisel alguse saanud tantsurühm EKSPERIMENT jätkab ka 2019.aasta kevadel koostantsimist.

Tantsrühma EKSPERIMENT eesmärgiks on läbi isikliku praktilise rahvatantsukogemuse saada lisateadmisi tantsuvadkonnas üldisemalt, olla kursis toimuvaga ja võimalusel osaleda just sellel ettevõtmisel, mis on jõukohane ning huvipakkuv.

Tantsustiiliks jääb endiselt eesti tants, seda nii pärimus- kui autoritantsuna. Tantsutunnid sisaldavad lühikest harjutuskava keha valmisolekuks tantsude õppimisel ja tantsude õppimist. Seminari vormis läbiviidav tantsutund annab ka teadmisi eesti rahvatantsukultuurist üldisemalt, vaatame videosalvestusi, arutleme ning loome seoseid olnu, eksisteeriva ja traditsiooni vahel.

Kõik rahvatantsust huvitatud on teretulnud, see tähendab, et kui te ei ole enne tantsinud rahvatantsu ja nüüd ikkagi otsustate, et sellega lähemalt tutvust teha, siis ühinege julgesti. Tantsude liikumiskeel on lihtne ning jõukohane ja aitab ka tööpingest vabaneda.

Kui Te olete varem rahvatantsuga tegelenud, praegu kollektiivis ei osale ja soovite harrastusega jätkata, olete samuti teretulnud, sest Teie oskused toetavad ka algajal tantsijal liikumiskeele omandamist.

Eelmisel hooajal osales rühmas 12-14 naisterahvast. Et kooskäimised pakuksid suuremat motivatsiooni, esinesime õpituga Tallinna Rahvaülikooli poolt korraldatud kontsertidel, osalesime 2017.a. Mulkide Tantsupeol Abja – Paluojas ning erinevatel Tantsupeomuuseumi poolt korraldatud ettevõtmistel.

2018 – 2019 hooaeg kannab endas eesmärki osaleda XX Üldtantsupeo ettevalmistavas protsessis ning kandideerida peolepääsemise konkursil naisrühma liigis N2.

Kollektiivis osaleja:

  • teab ja panustab peo-eelsesse protsessi ning seatud eesmärki
  • tunneb eesti tantsu repertuaari
  • omab võimetekohast füüsilist ettevalmistust ja tantsulist kordinatsiooni
  • oskab ning rakendab omandatud tantsulist materjali koosesinemises
  • oskab hinnata koostööd ja pingetaluvust

Tantsurühmas osalemine ja praktilise liikumisega tegelemine kannab endas „peidetud“ eesmärki, olla füüsiliselt liikuvam ja tervem, sotsiaalselt aktiivsem; rühma koostöö (tantsimine) loob eeldused, teha valikuid, võtta vastu konsensuslikke otsuseid ning seada ühiseid eesmärke – need oskused peegelduvad omal moel ka osaleja igapäevastesse töödesse ja tegemistesse.

Tantsukollektiivis osaleja on kindlasti valdkonnateadlikum, toetades sellel moel rahvakultuuri laiemas mõttes.

Tulge ja tundke end tantsimisega hästi. Kui aga arvate, et see ei ole ikka õige valik, võite julgelt tegutsemise katki jätta (keegi ei pahanda) – olete sellele vaatamata ühe teadmise võrra rikkam.Tantsurühm

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Angela Arraste on tantsupedagoog ja –uurija. Lõpetas 1979 Viljandi kultuurikooli ja 1983 Tallinna Pedagoogilise Instituudi (TLÜ) tantsu eriala, 2009 magistrikraad koreograaf-lavastajana.

Ta on olnud pikaajaline Tallinna Ülikooli koreograafia eriala eesti tantsu õppejõud, alates 2016.a. septembrist on ta pühendunud MTÜ Tantsupeomuuseumi tegemistesse olles ka Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tantsumentor

Angela  juhendas 1985-2006 Tallinna ülikooli (tollal TPedI) tantsukollektiivi Soveldaja ning on olnud üks folkloorifestivali Baltica ja Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus lavastusgrupi liikmetest. Angela on olnud mitmete üld- ja noorte tantsupidude liigijuht, 2002 noorte tantsupeo stsenaariumi autor ja pealavastaja ning 2014 üldtantsupeo Tuljak lavastaja.

Aeg

esmaspäeviti kell 18.00 - 19.30
14. jaanuar - 15. aprill 2019

Maht

28 tundi

Hind

70 €, tasumine kahes osas à 35 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus, saal 2

Registreeru

Tantsurühm EKSPERIMENT

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis