Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Prantsusepäraste leibade küpsetamine edasijõudnutele

François Arnould

Edasijõudnute kursus on mõeldud neile, kes on läbinud kaks varasemat etappi (vt Prantsusepäraste leibade küpsetamise põhitõed algajatele)

See kursus viib need küpsetusoskused, mida saite esimesel ja teisel tasemel õppides kõrgema tasemeni – haputaignani. Leivaküpsetus haputaignast on midagi maagilist: leib kerkib, ilma et oleks lisatud pärmi ja on uskumatu maitse ning tekstuuriga.

Aga midagi ei tule kergelt, sest haputaigna küpsetamine pakub palju väljakutseid. Tuleb õppida kontrollima naturaalset protsessi, ajastamist ja seda, kuidas „lugeda“ tainast, et saada aru, millal see valmis on.

Näitan teile, kui kerge on haputaigna küpsetamine kiires argipäevas ja kuidas kasutada aeglast fermenteerimist kui vahendit ekstra maitse saavutamiseks ja kuidas oma küpsetuspäeva tõhusalt korraldada. Vaatame ka seda, mis võib minna viltu ja mida sel juhul teha ning kuidas hoolitseda oma haputaigna juuretise eest.

Pärast seda kursust olete võimelised tegema imelisi haputaigna pätse, mis oleksid justkui tulnud välja mõnest prantsuse pagaritöökojast.
Iga osaleja on kursuse lõpuks teinud läbi kõik leivavalmistamise praktilised etapid ja omandanud selleks vajalikud oskused.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Juhendaja François Arnould on pärit põlisest pagarite suguvõsast Belgia prantsuskeelses osas. Tema leivaküpsetamiskirg sai alguse lapsena, kui ta õppis leivategu oma vanaisalt.Praegu elab ta Tallinnas, kus rajab praegu esimest traditsioonilist puuküttel ahjuga leivaküpsetustöökoda. François on ka üks Churros Cafè asutajatest.

 

 

 

Maht

4 tundi

Hind

35 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korruse õppeköök

Registreeru

Prantsusepäraste leibade küpsetamine edasijõudnutele

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis