Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Meeleteadlik liikumine (mindful movement)

Kursuse eesmärgiks on tutvuda meeleteadlikkuse ehk teadveloleku (mindfulness´i) teooria ja praktikatega ning õppida kasutama tähelepanu juhtimise ja eneseregulatsiooni tehnikaid.
Kursus toetab osalejate valmisolekut kasutada meditatsiooniharjutusi igapäevases elus, et suurendada oma võimet olla kohal siin ja praegu.
Meeleteadliku liikumise grupis (mindful movement) praktiseerime oma meeles toimuva teadvustamist – see tähendab hetk hetke järel oma tähelepanu viimist siin ja praegu toimuvale, olles seejuures avatud ja aktsepteeriv enda kogemuse suhtes. Meeleteadliku liikumise praktika tähendab mõõdukat vaimset ja füüsilist pingutust, mille tulemusel saab tekkida meeles suurem selgus ning kehas lõõgastus. Antud kursus sobib neile, kes lisaks mõnusale füüsilisele koormusele soovivad ka oma meelt treenida, tähelepanuvõimet parandada ja eneseteadlikkust suurendada.

Kursuselt saab teadmisi, oskusi ja hoiakuid, mida julgustatakse kasutama oma igapäevaelus.
• Kas oled tundnud, et infouputuse ja rohke netis oleku tõttu vajaksid aegajalt võimalust teha oma ajule restart, sooviksid ruumi ja kvaliteetaega, et oma ajulaineid aeglustada?
• Kas soovid peatuda ja mõelda, kuid seda vaheldumisi liikumisega, et tasakaalustada endas energiat ja integreerida informatsiooni?
• Kas oled märganud, et loovate ideede, huvitavate lahenduste ning intuitsiooni eeldus on teatud positiivne, avatud ja aktsepteeriv meeleseisund?
• Kas oled soovinud endale rohkem vaba aega, samas jõudehetkedel endaga üksi olles kogenud rahutust, mis sunnib pöörduma digivahendite poole?
• Kas oled unistanud, et leiad võimaluse, et mõnusa muusika saatel meeldivas keskkonnas end tasakaalustada – mediteerida, mõtiskleda, liigutada, venitada, sirutada ja lõõgastuda?

Igal kohtumisel praktiseerime meditatsiooniharjutusi istudes, seistes, kõndides, liikudes ja lamades. Kõigis tundides on omavahel kombineeritud kolm mõttelist osa: sõnaline (teooria ja kogemuse jagamine), liikumatud meditatsioonid ja liikumine. Treening sisaldab meeleteadlikkust (mindfulness’i) suurendavaid meditatsiooniharjutusi, mõnusaid rühiharjutusi, tantsulisi elemente, kergeid joogaharjutusi, improvisatsiooni- ning refleksioonihetki. Treening on rahuliku tempoga, suunab märkama oma enesetunnet ja suhtuma endasse heatahtlikkusega.

Teemad:
1. Mindfulness ja meditatsioon. Meeled kui ankrud. Teadlikkus ja mitteteadlikkus.
2. Aktsepteerimine, vaatlemine.
3. Eesmärgid ja protsessile keskendumine.
4. Emotsioonid, seisundid ja meditatsioon.
5. Mõtted, automaatmõtted.
6. Väärtused, südametunnistus.
7. Enese ja lähedaste eest hoolitsemine.
8. Lahti laskmine, muutused.

Meeleteadliku liikumise grupis saad turvaliselt olla siin ja praegu hetkes iseendaga, kuid seda mitte üksi, vaid grupis tekkiva energia toel.
Kursust viib läbi PhD Riin Seema, raamatu „Meeleteadlikkus tööl ja puhkehetkedel“ autor. https://www.rahvaraamat.ee/p/meeleteadlikkus-t%C3%B6%C3%B6l-ja-puhkehetkedel/809428/et?isbn=9789949392162

Osalejatel palun kaasa võtta joogaharjutuste sooritamiseks sobivad riided (retuusid või dressipüksid) ja sokid või võimlemissussid. Soovitav on kaasa võtta ka fliistekk või soojem kampsun, kuna iga tunni lõpus praktiseerime lõdvestusharjutusi, mille käigus võib kehatemperatuur langeda.
Soovi korral võib kaasa võtta ka kirjutusvahendid.

Koolituse läbinu teab, mida tähendab mindfulness kui konstrukt ja praktika.
Oskab sooritada lihtsamaid mindfulness-tüüpi meditatsiooniharjutusi.
Oskab jälgida ja suunata oma tähelepanu liikumist ajas ja ruumis ning enda meeles.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

kolmapäeviti kell 17-19
6. veebruar – 27. märts 2019

Maht

21 tundi

Hind

147 €

Asukoht

Vene tn 6
II korrus

Registreeru

Meeleteadlik liikumine (mindful movement)

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis