Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Kuldtikandi alused

Lilian Bristol

kuldtikand_mesimummKuldtikandiks nimetatakse metalltikandit, milles kasutatakse kuld-või hõbelõngu ja traate (e kantille). Ajalooliselt on kuldtikandit kasutatud väga erinevalt ja kuld kui materjal on alati olnud hiilguse, külluse ja eristumise sümboliks. Kuldtikandit on kasutatud ülikute ja jõukate rõivaste kaunistamiseks, sõjaväe ja vaimulikkonna tseremoniaalrõivastuses.

Kuldtikandi aluste kursusel tutvume kuldtikandi ajalooga ja traditsioonidega Eestis, kuldtikandi materjalidega ning õpime põhilisi kuldtikandi pisteid. Kursusel tikime valmis jooksiklasega kääriripatsi kuldtikandi osa. Kääriripats on ilus ehe kääridele, mis eristab neid tavalistest kääridest ja sõpradega koos tikkides ei lähe käärid ka omavahel segamini. Ideepilte kääriripatsi kohta Pinterestist https://www.pinterest.com/meistrilt/ripatsid/

Kursus sobib kõigile tikkimishuvilistele, eelteadmised ei ole vajalikud.

Kõik materjalid (erineva värvi ja kujuga kantillid, lõngad, vilt ja kangad) ja töövahendid (tikkimisrõngad, nõelad, mesilasvaha, fantoompliiatsid jne) on kohapeal osalejatele olemas ja kaasa ei pea midagi võtma.

NB! Iga osaleja saab kaasa kurekujulised käärid kuldtikandi kantillide lõikamiseks.

 

Koolitaja Lilian Bristol, MA

Lilian Bristol on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaineri erialal ning magistrikraadi TÜ Viljandi kultuuriakadeemias pärandtehnoloogias tööga „Kuldtikand Eestis: väljakujunemine 20. sajandi alguses ja kohandamine kaasajal“. Lilian on töötanud disainerina, täna tegutseb ettevõtjana (OÜ Meistrilt Meistrile) ning koolitajana. Lilian Bristolit tunnustati 2016. aastal Mardilaada parima käsitöömeistri tiitliga.

Aeg

30. september või 28.oktoober
kell 11 - 16

I grupp - laupäev, 30. september 2017

II grupp - laupäev, 28. oktoober 2017

Maht

8 a/h

Hind

98 €

Asukoht

Allikamaja Koolituskeskus / Estonia pst 5 a

Registreeru

Kuldtikandi alused

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis