Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Kuidas panna kirja mälestusi?

Meelike Saarna

Igas perekonnas leidub palju talletamist väärivaid lugusid. Ja kahjuks on nii, et mida vanemad lood, seda suurem on oht, et need kaovad, sest paraku kaovad ajapikku inimesed, kes neid lugusid kas kunagi ise läbi elasid või neid lihtsalt pealt kuulsid ja meeles hoidsid.

Kuidas neid lugusid hoida? Võib emade-isade, vanaisade-vanaemade ja teiste sugulaste mälestusi videosse võtta või salvestada. Võib teha suure fotoalbumi koos pildiallkirjadega. Kuid võib ka lähedasi kuulata ja üles kirjutada! Võib ka lihtsalt oma mälestused-lood kirja panna. Ja võib ka võtta ette süstematiseeritud perekonnaloo kirjutamise, alustades täpselt nii kaugelt või nii lähedalt, kui tahtmine on.

Kui usud, et perekonna (või ka suguvõsa) mälestused-lood võiks kokku koguda ja kirja panna, kuid puudu jääb pealehakkamisest ja oskustest, siis on see kursus sulle.
Kursus annab teadmisi, kuidas hõlbustada materjalikogumist, ideid lugude-mälestuste süstematiseerimise ja kogu teksti ülesehitamise kohta. Ja loomulikult selle kohta, kuidas teksti üleskirjutamist hõlbustada ja öelda kõss kurjale kriitikule iseendas, kes paljude inimeste loovuse avaldumist ja kirjutamisi takistab…

Koolituse läbiviija Meelike Saarna on psühholoog ja kirjanik, koolitus- ja nõustamisfirma Parem Elu omanik, nõustaja ning koolitaja. Meelike Saarnal on akadeemiline haridus filoloogias, täiendharidus psühholoogilises nõustamises, videotreeningu ja suhtlemiskoolituse alal ning perekonnapsühhoteraapias. Põhilised koolitusvaldkonnad töös gruppidega on suhtlemisoskused, perekonnadünaamika, eneseregulatsioon ja loovkirjutamine.
Meelike Saarnalt on ilmunud romaanid „Kahe südamega tüdruk” (Varrak 2006) ja „Jää mu juurde” (Tammerraamat 2012), „Itaalia suvi” (Tammerraamat 2016), lasteraamatud „Kuldsed põrnikad” (Varrak 2006), „Mattias ja mamma” (Tänapäev 2008), „Roosi Saaremaa suvi” (Tammerraamat 2009) ja „Ärakadunud uni” (Tammerraamat 2010).
Vt lisa www.meelikekoolitus.ee

Aeg

kolmapäeviti kell 18 - 20.15
6. - 20. detsember 2017

Maht

9 tundi

Hind

45 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Kuidas panna kirja mälestusi?

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis