Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.
Estonia pst 5a
630 6508 ∕ 5690 1707
Vene tn 6
644 1149 ∕ 5887 7165
Telliskivi 56
6733 965 ∕ 5330 3390
Kursuse eesmärk on tutvustada kaasaegse kunsti peamisi põhimõtteid ja loomemeetodeid, selgitada kunsti muutumist ajas ja rolli ühiskonnas.
Vaatame, millised võivad olla kunsti loomise erinevad võimalused ja tehnilised võtted tänapäeval ja kuidas toimib praktiline kunstielu. Mis aga peamine – kuidas näitusekülastajana kaasaegse kunsti näitust lugeda?
Kursus koosneb loengust ja kahest näitusekülastusest, mis lepitakse kokku esimesel kohtumisel.
Meediumid, tehnikad, materjalid. Kunst kui erinev dokumenteerimisvahend. Ideest näituseni. Näituse ülesehitus. Olulisemad kunstisündmused Eestis.
Kunstniku, kuraatori, vahendaja, kunstiteadlase ja publiku rollid, kunstiteoste kogemine, tõlgendamine, hindamine. Näitusepaikade haridusprogrammid. Millist kaasaegset kunsti on olemas? Enamlevinud loomemeetodid, võtted ja väljendusvahendid, kaasaegse kunsti erinevad praktikad ja tööprotsessid. Eesti kaasaegsed kunstnikud.
Kunst kui sõnastaja ja visualiseerija, kunst kui ühiskonna peegel ja protsesside mõjutaja, kunst kui majandusharu ja ideedepank, kunstide süntees kultuuris.
Teose nimi “Maskid”. Autor Maryliis Teinfeldt-Grins. Eksponeeritud: Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitusel “Vabadus”.
Õppekavarühm – Kujutav kunst ja kunstiteadus
Tutvu õppekorralduse alustega