Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Klaverimäng kõigile

Leonald Kaidja, Merike Aarma; Anneli Tanksimäe

Klaverimäng on kõigile! Vanusest või eelnevast ettevalmistusest sõltumata on nii noorematel kui vanematel õppuritel võimalus enda jaoks (taas)avastada musitseerimine klaveril.

Individuaaltundides saab õppida just seda, mis huvitab õppijat kõige enam, olgu selleks noodist lugemine, ansamblimäng, saatepartii seadmine või ka omaloomingu esitamine. Miks mitte tuua tundi ka omalt poolt ettevalmistatud palad, millele anda koos õpetajaga viimane lihv.

Kursustele on oodatud igas vanuses klaverimängu huvilised, nii päris algajad kui ka need muusikahuvilised, kes on klaverimänguga eelnevalt kokku puutunud või lausa arvestatava mängusokusega.

Kursuse lõpus on õpilane täitnud esimeses tunnis koos õpetajaga püstitatud individuaalsed eesmärgid, mis sõltuvad tema oskustest ja teadmistest õppima asumise alguses.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

KaidjaÕpetajad:

Leonald Kaidja on lõpetanud klaveri erialal Tallinna G. Otsa nimelise Muusikakooli ja Helsinki Konservatooriumi ning täiendanud end mitmetel meistrikursustel. Klaverimängu õpetamisega hakkas tegelema juba muusikakoolis õpingute ajal, alates 2001 a on tegelnud aktiivselt ka täiskasvanute õpetamisega ning selleks sobiva metoodika välja töötamisega. Lisaks peadagoogilise tööle osaleb Leonald Kaidja aktiivselt ka kontserdielus, töötades koos mitmete Rahvusooperi lauljatega, esinedes erinevatel kontserditel nii solistina kui kontsertmeistrina.

Leonald Kaidja on esinenud solistina, ansamblisti- ning kontsertmeistrina nii Eestis kui Soomes, Belgias, Hollandis, Luxemburgis, Venemaal ja Hongkongis, võitnud rahvusvahelisel konkursil „Artix Fest and Contest“ (2015, Moskva, Venemaa) kontsertmeistrite nominatsioonis I koha (Grand Prix) ning pälvinud rahvusvahelistel vokalistide festivalidel parima kontsertmeistri diplomeid.    www.leonald.com

 

 

Anneli Tanksimäe on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusikaakadeemia klaveri erialal klaveripedagoogi õppesuunal.
Aastast 1996 töötab A.Tanksimäe klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis, kus 1997-2016 oli lisaks põhitööle üldklaveri osakonna juhataja.
Anneli õpilased on pälvinud tunnustust mitmetel noorte pianistide konkurssidel.
Koostöös Tartu II Lastemuusikakooli õpetajatega algatas ta 2012. a. kontserdisarja „Su hääl kõlab tuttavalt“. Ühiskontsertidel esinesid Tartu ja Tallinna nägemispuudega pilliõpilased.
Traditsiooniks on saanud oma klaveriklassi kontserdid iga poolaasta lõpul, kus osalevad esineja või kuulajana kõik õpilased ja nende lähedased. Külalisesinejatena on üles astunud muusikutest lapsevanemad, samuti endised õpilased.
Kõrvuti klaveriga on ta õppinud klavessiini ja esinenud varajase muusika sarjade raames Eestis ja Soomes.
Anneli Tanksimäe on Eesti Klaveriõpetajate Ühingu ja Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti liige.
Ta ütleb, et pilliõpe on vastastikune mõistmine ja koostöö, mille käigus saab hingelt rikkamaks nii õpilane kui õpetaja.


Merike Aarma
on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri  ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise erialal. 2003. aastal omistati talle muusikateaduse magistrikraad Tallinna ülikoolis, kus ta on pikka aega töötanud koorijuhtimise õppejõuna ja ülikooli kammerkoori dirigendina.
On andnud klaverimängu individuaaltunde nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kursuste korraldusega tutvu siin

Aeg

I grupp 28. jaanuar - 15. aprill 2019
II grupp 30. jaanuar - 17. aprill 2019
III grupp 25. jaanuar - 12. aprill 2019

I grupp esmaspäeviti kell 11.20 - 17.30, õpetaja Leonald Kaidja - kohad täis

II grupp kolmapäeviti kell 11.20 - 14.20, õpetaja Merike Aarma - kohad täis

kell 14.30 - 17.30, õpetaja Anneli Tanksimäe - kohad täis

III grupp reedeti, kell 11.45 - 17.30, õpetaja Anneli Tanksimäe

Maht

12 tundi (1 akadeemiline tund korraga)

Hind

168 €

Asukoht

I grupp Vene tn 6, II ja III grupp Estonia pst 5a

Registreeru

Klaverimäng kõigile

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis