Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Kaugete maade kutse: reisiabi

Martti Kalda, Raivo Haab, Mare Ligi, Heigo Sahk, Ervin Org

Loengute sari avab Eesti jaoks eksootiliste maade klimaatilist , ajaloolist , kultuurilist ja usulist tausta maade kaupa ning annab soovitusi, kuidas valmistuda sinna reisimiseks ja mida teha selleks, et end seal hästi tunda, palju näha ning mõista kohalikke inimesi.

Juba Ernest Hemingway on pidanud vajalikuks tuua esile eestlaste reisihimu ja soovi sellest teistele jutustada. Järjest suurema hulga inimeste tähelepanu on rahaliste võimaluste avardudes kandunud tuttavatelt Euroopa maadelt hoopis teistsuguse kliima, kultuuri ja usulise taustaga maadesse üle maailma. Selle tõttu on reisimine muutunud tegevuseks, mis vajab korralikku ettevalmistust.

Õnneks annab tänane maailm meile selleks ka mitmeid võimalusi: reisijutud internetis, raamatud, filmid lugematutel telekanalitel ja muidugi meile tuttavate inimeste kogemused. Aga ka reisimise alal on olemas aga professionaalid, kellel pikaaegne ja mitmekülgne kogemus eksootilistel maadel reisimiseks – need on reisijuhid ja giidid, kes saadavad Eesti gruppe.

Maailm meie ümber on muutunud ärevaks, paisates oma vaevad ja valud interneti ning televiisori vahendusel meie igapäevaellu. Tundub, et turvalisus on sootuks kadunud. Meil on siiski hea meel Teile kinnitada, et enamik maailmast on enamikel ajahetkedel reisimiseks endiselt turvaline. Täna ei ole rohkem konflikte kui varem, me lihtsalt elame neile kaasa vähenenud distantsilt. Maailm on täna ilmselt suurte muutuste lävel ja me loodame , et paremuse suunas. Just praegu ongi õige aeg hoida oma kätt inimkonna pulsil, külastada teisi maid ja püüda mõista, kuhu me kõik koos suundume. Ka suurte inimhulkade rändamine ei ole ei maailmale ega ka Euroopale uudiseks, see ei muuda migratsiooni sihtmaid turisti jaoks kuidagi eriliselt ebaturvaliseks. Massimigratsiooniga seotud probleemid on mujal ja sügavamal kui igapäevane turvalisus. Usaldage meid meie turvalisushinnangutes ning ärge loobuge reisimisest ebamäärase ohutundetõttu hinges, Te ei lähe sinna ju üksi, Te tulete meiega!

Käesolev loengute sari ongi ellu kutsutud selleks, et anda  kogenud inimeste teadmised ja soovitused edasi neile, kes alles valivad endale reisisihte või juba valmistuvad sõiduks kaugematesse maadesse. Kõrvuti ajaloolis-kulutuuriliste iseärasustega saate teada, millist ilma oodata, kuidas riietuda, mida osta, mida süüa ja kuidas käituda erinevates olukordades.  See on informatsioon, mida ei ole sellisel reisija jaoks mugavalt organiseeritud viisil võimalik saada  ühestki teisest allikast.

Loengute sarja viib Tallinna Rahvaülikool läbi koostöös Eesti ühe suurima kultuurireise korraldava firmaga  Germalo Reisid.

2017. aasta sügisene loengutsükkel viib Teid järgmistesse maadesse:

6. oktoober
LÕUNA KOREA
Martti Kalda
Martti Kalda on Aasia ajaloo magister. Tal on suur teadmistepagas  Aasia ajaloo ja kultuuri kohta  ning suur reisikogemus, mis teeb temast eriti hinnalise nõuandja Aasias  reisida soovijale. Korea kuulub kolmanda vennana  Kaug Ida kõrgkultuuride hulka Hiina ja Jaapani kõrval. Korea poolsaar on täna võtnud  sisse kummalise rolli maailmas: selle  põhjaosa  saadab maailma sõnumeid aegunud  kommunistlike  fanaatikute maailmast, lõunaosa aga oma demokraatlikus vormis asub maailma avangardis. Poliitilised ja tehnoloogilised sõnumid on enamasti  varjutamas  korealaste  kultuurilist eripära, millega saab sisukal reisil lähemalt tuttavaks.

 

 

 

27. oktoober
SAUDI  ARAABIA
Raivo Haab
Raivo Haab on alustanud oma giiditegevust  eelkõige islamimaadest, kuid  liikunud edasi nii Põhjamaade, Balkanimaade , muude Aasiamaade  ja viimati ka Aafrika suunas. Ta valdab hästi oma teadmiste edasi andmise kunsti, tema jutustamise viis on selge ja loogiline. Kõrbete maa Saudi Araabia on kahel korral maailma ajaloo vältel võtnud koha sisse  esilehekügedel: kõigepealt 7. sajandil, kui prohvet Muhammedi elu pani aluse  ühele ülemaailmsetest religioonidest ning olemisviisidest  ja  teist korda 20. sajandil kui nafta tõstis  poolsaare üheks kaasaegse maailma sõlmpunktiks  paljuski iidsete kommete kuid uute tehnoloogiatega. Ilma kohal käimata pole sellest maast võimalik aru saada.

 

 

10. november
PERUU
Mare Ligi
Mare Ligi on professionaalse giidina töötanud aastaid – seda nii Eestis välisturistidega kui välismaal Eesti reisihuvilistega. Olles kursis maailmas toimuvaga, suheldes pidevalt nii reisidel kui ka Eestis viibides väga erinevate rahvuste ja erialade esindajatega, rääkides vabalt nii inglise, itaalia kui hispaania keelt, on Marel oma reisikaaslasetele palju öelda. Lisaks „vana maailma“ erinevatele riikidele, tunneb Mare ennast koduselt ka Ladina-Ameerikas.  Peruu on inimeste  kujutluste maailma mõjutanud juba sellest ajast, kui hispaanlased inkade tsivilisatsiooni langusele viisid. Indiaanlased pole aga kuhugi kadunud – nende kultuur on uuel tõusuteel kõrvuti  hispaaniakeelse mestiitside maailmaga. Kuhugi pole kadunud ka ülev loodus, mis oligi inkade kultuuri peamiseks inspiratsiooni-allikaks. Inspiratsiooni pakub Peruu meile ka täna – te ei tule sealt iial tagasi samasugusena, kui sinna läksite, te tulete tagasi palju rikkamana.

 

1. detsember
SEIŠELLID
Heigo Sahk
Heigo Sahk on Germalos giidina töötanud juba 17 hooaega. Lai riikide ring on andnud võimaluse hinnata ajaloosündmusi ning kultuurinähtusi kõige erinevamate nurkade alt ja näha niite, mis seovad omavahel ka kõige kaugemaid maid. Seišellid on maailma vanimad ookeanisaared ning sellest ka ise teadlikud. Puhas meri, pikad liivased rannad ning hästi säilunud kordumatu loodus loovad ideaalse  fooni erakordsele puhkusele. Inimesed asusid siia elama tunduvalt hiljem kui Austraaliasse või Uus Meremaale, kuid just siin saab pilgu heita tuleviku inimese poole- siinne rahvastik on segu eurooplastest, aafriklastest ja asiaatidest, nagu nende kultuur ja toidudki. Tere tulemast tulevikku!

 

 

18. detsember
INDIA – LADAKH –  VÄIKE TIIBET
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla jutustaja – omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avanud. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed, tal on sügavad teadmised ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Põhja-Indias Himaalaja ahelike valguses, keskmiselt 4000 meetri kõrgusel asetsev Ladakh oli sajandeid iseseisev kuningriik, kuid kuulub tänapäeval multikultuurse India riigi koosseisu. Alles 1974. aastal turistidele avatud nurgake on maismaad mööda ligipääsetav ainult suvekuudel juunist oktoobrini, kui siinsed teed ja mäekurud on lumest vabad. Ammustel aegadel kulges siit läbi legendaarne Siiditee ja karavanidel kulus Ladakhi jõudmiseks mitmeid kuid.Väikeseks Tiibetiks kutsutud Ladakhis elab Tiibeti kultuur ja budism rahulikult oma loomulikku ja lihtsat elu.

 

 

 

 

 

 

 

Aeg

kell 18.00 - 19.30

Registreerimisel palun märgi küsimuste/kommentaaride reale nimeliselt soovitud loengud


Registreeru:

1) ühte loengusse

2) kahte loengusse

3) kolme loengusse

4) nelja loengusse

5) viite loengusse

Maht

10 tundi

Hind

50 eurot
1 kord 10 eurot

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus, saal 2

Registreeru

Kaugete maade kutse: reisiabi

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis