Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Improsüntees

Kursuse eesmärgiks on saada kontakti oma kehaga, õppida vaba eneseväljendust, loovliikumist ning arendada improvisatoorseid oskusi.
Kahte improvisatsioonist inspireeritud lavastajat ja etendajat, Katrinit ja Mari-Liisi huvitab vahetu eneseväljendus ja kehaline tunnetus, mis ei tee inimesele endale liiga vaid vastupidi, avardab võimaluste piire.
Kuidas seda kõike saavutada?
Ikka ainult praktikaga, praktikaga ja praktikaga.

Mari-Liis Pruuli tundide jooksul tegeletakse lõbusa süvalihasteeninguga, Aafrika tantsudega, loovliikumisega, improvisatsiooni ja kontaktimprovisatsiooniga, loovmängude ja muuga.
Terve keha algab ühe teeotsana füüsilisel tasandil tervest seljast: tugevdades lülisammast toetavaid süvalihased, saame lülide vahel olevatele diskidele toetatud olemise ja ruumi. Lisades juurde tugevad selga toetavad suured lihased, saame vaba joondatuse ja hea liikuvusega selja ehk tervisliku rühi, kus organitel hea ruum toimetamiseks ja närvidel ruumi infot vahendada ning veri käib ka paremini ringi.

Katrin Essensoni tundides keskendutakse spetsiifilisemalt impro kommunikatiivsemale potentsiaalile, loovliikumisele, aga samaväärselt ka kehatunnetusele. Töötoas tegeletakse improvisatoorsete oskuste arendamisega erinevate mänguliste ülesannete, hetkelise kompositsiooni ja vaba impro kaudu. Osalejad treenivad oma teadlikkust häälest, kehast ja ruumist. Improvisatsiooni praktikale lähenetakse kasutades kehatunnetust (body mind centering) arendavat meetodit. Samuti laename ülesandeid action teatri (Action Theatre) meetodi varasalvest.

Kui sind huvitab mänguline ja terviklikum lähenemine eneseväljenduses, tööprotsess kui selline, teadlikkuse kasvatamine ja hetkede musikaalsus – oled oodatud improtreeningusse.
Meie praegune aeg on kuidagi eriti fokuseeritud olevikule või elamisele olevikus. Reageerida on vaja kohe! Omades teadlikkust, enesekindlust, valmidust, kogemust ja praktikat või ka meetodeid selleks – kas seegi pole üks terviklikkuse aluseid.

Kursuse läbinu:
• tunneb oma keha ja hääle võimalusi
• oskab süvalihaseid treenivaid harjutusi
• oskab loovalt reageerida

Lisainfo: Tunnid toimuvad toimuvad kord nädalas ja õpetaja vaheldub üle nädala.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

reedeti kell 18 - 19.30
18. jaanuar - 8. märts 2019

Maht

16 tundi

Hind

64 €

Asukoht

Vene tn 6
II korrus

Registreeru

Improsüntees

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis