Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Improstuudio algajatele

Rahvaülikooli Improstuudio eesmärgiks ongi tutvustada improteatrist huvitunutele selle tegemise põhimõtteid ja tehnikaid – kuidas luua ühiselt lugu, karaktereid, lühemaid lõbusaid stseene ja pikemat seotud etendust.

Improteater on teatrižanr, milles valmivad etendused improviseerides, otse publiku silme all. Improteatrit hakati tegema eelmise sajandi keskpaigas Põhja-Ameerikas ning Eestisse jõudis see alles 2009. aastal. Tänaseks on aga erinevate truppide eestvõtmisel seda olnud võimalik näha nii mitmel pool lavalaudadel kui teha sellega ise tutvust läbi töötubade.

Improstuudio sisu:

Tunnid koosnevad lihtsate reeglitega mängudest, mis õpetavad hetkes olles ümbritsevale reageerima ning pakuvad palju ühist naeru ja rõõmu. Tundides liigutakse edasi grupile vastaval tempol. Kokkuleppel osalejatega võib kursuse lõpuks valmida ka lühietendus, milles osalemine on vabatahtlik.

Tundides kasutatud harjutused õpetavad oskuseid, mis kuluvad hästi ära ka väljaspool teatrilava: tähelepanu, spontaansust, kiiret reageerimist, eksimisjulgust, suhtlemisoskust, meeskonnatööd ja kastist välja mõtlemist. Samas pööratakse tähelepanu ka teatrispetsiifilistele oskustele nagu näiteks stseeniloome, karakteriloome, töö nähtamatute esemetega ning käesoleva formaadi reeglite järgi loo üles ehitamine.

Improstuudio osaleja:

  • on õppinud paremini kuulama ennast ja teisi;
  • kohaneb kiirelt uute olukordadega;
  • julgeb võtta vastutust ja seda ka teistega jagada;
  • oskab luua improviseeritud stseene;
  • tunneb nii lühivormi (lühikesed naljakad sketšid) kui pikavormi (pikem mitmetest stseenidest koosnev lugu) põhialuseid;
  • omab ülevaadet improteatri ajaloost Eestis ja maailmas.
Õppekavarühm- Muusika ja esitluskunstid
Tutvu  õppekorralduse alustega.

 

Rahvaülikooli Improstuudio eesmärk on tutvustada improteatrist huvitunutele selle tegemise põhimõtteid ja tehnikaid - kuidas luua ühiselt lugu, karaktereid, lühemaid lõbusaid stseene jm.

Varasemal kursusel osalenute tagasiside:

“Improstuudios käimine lihvis minu avaliku esinemise oskust ning õpetas mind arvestama lavapartneritega, tänu millele paranes mu suhtlusvõime nii töö- kui eraelus.”

“Minu kõige parem otsus möödunud aastal oli liituda improkursusega. Lihtne on õppida läbi mängu ning korduvalt sai ka pisarateni naerdud. Boonusena sain palju uusi nippe meeskonnatööks ning uusi sõpru.”

“Tunnid on väga mõnusa õhkkonnaga ja teeme erinevaid harjutusi, mis alguses tunduvad mõnikord natuke naljakad, aga pärast igat harjutust toimub juhendaja eestvedamisel analüüs, mis aitab nende olulisust mõista ja seostab ära ka uute oskustega. Rahel oskab väga hästi vastavalt olukorrale, grupi väsimusastmele ja tujule mugavdada oma plaani, et kõik tundi naudiksid ja midagi õpiksid ning jälgib pidevalt meie kõigi arengut ja liigume vastavalt sellele kas kiiremini või aeglasemalt.”

“Väga-väga hea juhendaja! Raheli põhjalikkus, rahulikkus, samas hea orienteerumine osalejate vajadustele ja kiire “ümberprogrammeerimine” näitavad selgelt, et tegemist on pühendunud valdkonna tegijaga. Ootasin iganädalast tundi väga.”

Aeg

teisipäeviti
11. jaanuar - 24. mai 2022
kell 18.30-20.30

Maht

2h/kord
kogumaht 40 tundi

Hind

kuutasu 40 eurot

Koolitusjuht

Katri-Evelin Kont

5887 7165

katrievelin.kont@kultuur.ee