Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Hommikune Tai Chi Chuan

Alustades päeva hommikuse Tai Chi-ga loome eeldused õnnestunud päevaks. Äratades selgroo ja meeled, puhastades keha ja vaimu, paneme käima oma energiad ja avame paremini oma potentsiaalid minemaks vastu uue päeva väljakutsetele. Hommikune Tai Chi teeb meid erksaks, hoiab vormis ja heas tujus.

Tai Chi Chuan – tõlkes „suursuguse väe/kõiksuse rusikas või kosmilise/suursuguse väe rusikas“ on üks vorm qigongist, mis tähendab töötamist energiaga. Tai Chi on harjutuste või liikumiste süsteem, mille eesmärgiks on tervis ja tervendamine ning pikaealisuse saavutamine. Inimese keha ravib, tasakaalustab ning taasseadistab ennast ise. Selleks tuleb kehale anda võimalus luua vastav seisund- selles seisnebki Tai Chi Chuaniga tegelemise efektiivsus.

See kunst on sündinud Hiinas, kus ta sajandite vältel on arenenud nii võitluskunsti kui inimese enesearendussüsteemina, arendades indiviidi keha, teadvust ja vaimu tervikuna.

Tai Chi põhineb yangn-yin põhimõttel ja tähendab tasakaalu yangi ja yini vahel, mida peetakse mehelikuks ja naiselikuks printsiibiks. Kui yang ja yin ei ole tasakaalus, kaasnevad sellega tervisehäired. Rahulik, voolav ja ringjas kiirustamata liikumine on kogu kehale pehme ja mõõdukas massaaž, mis vabastab keha ja meele pingetest. Füüsiline ja vaimne taskaal ning tervis on kõrge elukvaliteedi lahutamatuks eelduseks.

Treeningutest võtavad osa nii päris algajad kui ka pikemalt Tai Chiga tegelenud osalejad, mis loob mõnusa harjutamisõhkkonna.

Grupp avatakse, kui registreerunud on vähemalt 10 osavõtjat.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

teisipäeviti ja neljapäeviti
kell 8.45 - 10.00
jaanuar - mai 2019

Maht

75 minutit kord

Hind

kuutasu
jaanuar 42 eurot
veebruar 42 eurot
märts 42 eurot
aprill 48 eurot
mai 48 eurot

Asukoht

Vene tn 6
II korrus

Registreeru

Hommikune Tai Chi Chuan

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis