Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Häälejooga hääle ja kehameele terviseks

Eve Lukk

Häälejooga on hääle ja kehameele tervisele ning vaimsele kasvule orienteeritud hääle- ja kehatöö meetod, mis aitab nihutada isiksuslikke ning häälelisi raame hinnanguvabalt, loovalt ja turvaliselt mängulises õhkkonnas.

Häälejoogas arendame häält ja treenime keha samaaegselt ning käsitleme häält kui kehapõhist loomingulist, struktuurset ja spontaanset muusikainstrumenti. Häälepillil mängimisega maandame füüsilisi ja emotsionaalseid pingeid, loome neurofüsioloogilise tasakaalu, mis on aluseks kohalolekuteadlikkusele, enesekuulamisele, meeleärksusele ja enesega kontakti hoidmisele, lisaks avastame oma väljakutsete ja probleemide jõustavaid vaatenurki ning loome koos ettearvamatut põnevat muusikat.

Sissejuhataval kursusel katsetame ja kogeme erinevaid terapeutilise hääletöö tehnikaid, kasutades häälikuid, rütme, loitse, hingamistehnikaid, vaba ja struktuurset liikumist, häälemassaaži, suunatud kujutlusi jt võtteid ning mõtestame kogetut idamaise joogatarkuse ja kaasaegse neuroteaduse uuringute valguses.

Missugused on häälejooga kasutegurid?

  • Häälepilli ehe valdamine nii kõnes kui musitseerimisel pakub suurt rahuldust, naudingut ja eneseväljendusrõõmu, sest nii jõuavad hääl ja sõnum otse südamest südamesse. Häälejooga praktiseerimisega kujuneb enesekindlam, julgem ja vabam eneseväljendus, kõlavam hääl, avatud meeleselgus ja loov elujõud.
  • Regulaarsus ja järjekindlus on oluline võti! On tõesti nii, et kaunis ja kõlav hääl, nagu ka kaunis kehavorm, ei ole nähtus iseenesest, vaid pigem regulaarse treeningu ja sõbraliku hoolimise tulemus. Treenitud hääl peab paremini vastu ebamugavatele ilmastikuoludele, esinemis- ja suhtlemispingetele.
  • Häälejooga on tõhus meetod ka hingamisteede haiguste ennetamiseks, refluksi leevendamiseks ja seedimise korrastamiseks, hea enesetunde ja füüsilise toonuse hoidmiseks, samuti tervise, füüsilise vastupidavuse ja immuunsüsteemi tugevdamiseks.
  • Häälejooga on nutikas meetod probleemse nõrga ja tundliku hääle paindlikumaks ja tugevamaks kujundamisel. Häälejooga lisab julgust erinevates olulistes olukordades ’häält teha’, oma arvamust välja öelda, arendab siin-ja-praegu kohaloleku positiivset eneseteadlikkust.
  • Kursus pakub ka teavet, kuidas kasutada häält eneseabis ja valuravis.

Osalemiseks pole vaja laulmisoskust, viisipidamist ega muusikalist haridust. Piisab uudishimust, avastusjanust ja häälest, mis kaasas. Harjutuste valikul arvestame individuaalseid eesmärke ja vajadusi.

Harjutusi sooritame matil. Seepärast pane selga vaba aja mõnus riietus vabalt liikumiseks ja heaks enesetundeks. Võta kaasa oma võimlemismatt ja ka oma käepärane veepudel.

NB! Häälejooga ei sobi siiski hääleaparaadi anatoomiliste häirete korral. Sel juhul on vajalik eelnev arstlik konsultatsioon.
Hääle funktsionaalsete häirete, raseduse, samuti psüühikahäirete puhul on sobilikum harjutamine teraapiagrupis või individuaalne teraapia.


Eve Lukk
, PhD (Hamburgi Muusika- ja Teatri Ülikool), on vokaalse fookusega loovterapeut-muusikaterapeut; loovmeetodeid kasutav dipl. superviisor/coach; õppejõud Tallinna Ülikooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia taseme- ja täiendõppes, kus koolitab terapeutilise hääletöö ja muusikateraapia huvilisi.
Oma töös terapeudina on ta spetsialiseerunud individuaalsele ja rühmaviisilisele terapeutilise hääletööle, samuti vokaalse orientatsiooniga muusikateraapiale ning käsitleb häält kui holistilist kehameele pilli. Ta töötab ka erivajadustega noorte ja ajukahjustuse järgse rehabilitatsiooni klientidega. Regulaarseid terapeutilise lähenemisega häälejooga väikerühmi viib läbi alates 2003.a.

 

Aeg

neljapäeviti kell 18 - 20.15
11. oktoober - 8. november 2018

Maht

15 tundi

Hind

75 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Häälejooga hääle ja kehameele terviseks

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis