Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Avar meditatsioonide maailm

Kursus maailma avardamiseks ja uute teadmiste omandamiseks.

Kursusel võetakse läbi erinevad meditatsioonitehnikad, mille seast igaüks saab endale sobivaimad kasutusele võtta.

• Rahutustunde asendamine AVATUSE ja LÄBIPAISTVUSEGA. Meditatsioon eriliste hingamistehnikate abil. Õpime 4 erinevat hingamistehnikat, mida võime otsekohe rahutuse ilmnedes (kasvõi bussis) kasutusele võtta.

• Meditatsiooni objekt: MANDALA. Imeline maailm, mis avab oma uksed. Käsitleme nii õnne kui rikkust toovaid mandalaid, neid, mis on inimkonda saatnud aastatuhandeid ja saadavad siiani. Labürindi maailm kui mandala ja meditatsioon.

• Meditatsiooni objekt: TEADLIK VAATLEMINE. Leiame vastused küsimustele: mis on keskendumine ja mis teadlikkus? Kas ma elan „pärismaailmas“ või väljamõeldud maailmas? Kas oman probleeme või olukordi? Teadlikuks vaatlemiseks vajalikud tehnikad ja nõuanded.

• TAROT on filosoofia ja võti maailma nägemiseks. Mida võiks igaüks teada maailma üles ehitavatest SÜSTEEMIDEST? Suur Arkaan (kui suur Saladus) ja Väike Arkaan (kui Väike Saladus) ja nende märgiline tähendus meid ümbritsevas maailmas. Numbrilised süsteemid maailma lahti seletamas.

• Tiibeti ELURATAS kui iga kloostri seinal olev kogu maailma MUDEL. Mudeli lahti seletamine ja iseenda nägemine läbi Olemisratta. On olemas iidne kehatehnika „Tiibeti kaheksad“ mida kasutatakse nii valudest vabanemiseks, keha energiavoo suurendamiseks, enesetunde parandamiseks kui vaimse võimekuse edendamiseks. Õpime seda iidset tehnikat nii enda kui teiste heaoluks kasutama.

• KULDLÕIKE tehnika. Matemaatiline mudel, mis on igas meie keharakus geneetilise koodina, samuti kõikide oluliste või sakraalsete ehitiste aluseks. Proportsioonide olemus ja Fibonacci jada. Kulla kui sümboli tähendus. Võiksime kõike eelnevat teada tuletamaks meelde, et oleme täiuslikud olendid. Loome ise omale sümboli rahu jaoks.

• KABALISTLIK ELUPUU. Võimalused lääne müstika mõistmiseks. Elupuu tähenduste ja informatsiooniväljade lahtiharutamine. Imeline ELUPUU meditatsioon. (Kabalistlik Elupuu on teema, mis on kogu Piibli aluseks, ometi teame sellest millegipärast väga vähe. Samas aitavad need teadmised piiblit ja kogu ristiusku mõista).

• BUDISTLIK MEDITATSIOON. Budistlik Zen meditatsioon ja budistlik tantristlik meditatsioon. Mis need on ja kuidas nad võiksid meid tänapäeval aidata? Kuidas vastata küsimusele „Kes ma olen?“ Vipassana e. budistlik teadlikkuse meditatsioon. Õpime igapäevaseks eneseabiks lihtsa Vikerkaaremeditatsiooni ja teeme harjutused Südamele.

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

kolmapäeviti kell 13 - 14.30
16. jaanuar - 6. märts 2019

Maht

16 tundi

Hind

80 €

Asukoht

Vene tn 6

Registreeru

Avar meditatsioonide maailm

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

  • Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis