Individuaalse arvutiõppe eesmärk on pakkuda vajadustele täpselt vastavat ja seega efektiivsemat õpet, kui on võimalik grupis õppides saavutada. Oled oodatud, kui vajad spetsiifilist enda vajadustele vastavat juhendamist. Samuti on oodatud kõik algajad, kes soovivad saada ladusamaks arvutikasutajaks. Käesolev arvuti individuaalõpe toimub Zoomi vahendusel. Koolitusel osalemise eelduseks on e-maili aadress, kuhu koolitaja saadab kutse koostöö tegemiseks. Vajalik on interneti ühendusega arvuti, millel on mikrofon, kõlarid ja soovitavalt ka kaamera (sülearvutitel on need reeglina juba sisse ehitatud) kasutamise võimalus.
Koolitajaga saab õppetegevuse kokku leppida järgnevatel teemadel:
- E-portfoolio koostamise koolitus Google Sites keskkonnas.
- Veebis jagatava info loomine Google Sites keskkonnas (tutvustus- või õppematerjalide tegemine, ühistöö, vormide (testide / küsitluste koostamine, haldamine, linkimine, vastuste analüüs).
- Visuaalsete tutvustusvahendite loomine. Fotod (töötlemine; kaardi, plakati või kollaži kujundamine). Video tegemine, helindamine, montaaž, subtiitrite lisamine, tõlkimisvõimalused, YouTube’i laadimine, jagamine.
- Lihtsa veebilehe (kodu- või teemalehe) tegemine Google Sites keskkonnas.
- Veebikohtumiste keskkonna Zoom edasijõunutele (konto loomine, kohtumiste korraldamine, kohtumste salvestamine, salvestise jagamine).
- Arvuti kasutamise baasoskused (avutiga tutvumine; töö hiirega ja puuteplaadiga; klaviatuuri kasutamine; töö kataloogidega ja failidega; interneti kasutamine, ohud ja turvalisus; Google
- Konto loomine, e-kiri Google baasil; Google rakendused; e-teenused. Autentimine.
- Arvuti ja nutitelefoni igapäevane kasutus (erinevad e-teenused, digiallkirjastamine, tõlkimise võimalused, poodlemine, kalender, e-mail, reisi planeerimine ja navigatsiooni äpi kasutamine, jne).
- Kontoritarkvara baasoskused: tekstitöötlus, tabelarvutus jne (sh MS 365 Office rakendused).
- Sotsiaalmeedia ohud ja võimalused.
- Veebilehe tegemine Weebly tarkvara baasil.
Koolitajaga koos selgitatakse esimese kohtumise käigus välja konkreetse õppija vajadused ning lepitakse kokku õpiväljundites.
Osaleja saab valida kahe võimaluse vahel:
- õppemaht kaks akadeemilist tundi. Kui pärast esimest kohtumist selgub, et vaja on täiendavat konsultatsiooni, soovitame sooritada uue ostu;
- õppemaht üks-ühele õpetajaga 12 akadeemilist tundi. Lisanduvad iseseisva töö tunnid vastavalt õpitavale teemale ja vajadusele;
Kokkuleppel õpetajaga leitakse sobiv aeg õppetegevuseks.
Vajadusel saab õpetajaga kokku leppida õpiväljundite hindamises ning vastava tunnistuse väljastamises.
Õppekavarühm – Arvutikasutus
Tutvu ka Õppekorralduse alustega
