Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kõik kursused

Argentiina tango algajatele

Argentiina tango baaskursused ei nõua eelnevat kogemust tangos ega tantsimises, ei ole ka vanusepiiranguid. Kahe esimese kuu jooksul tutvume kõige põhilisega, mida peab teadma, et tantsust rõõmu tunda – põhisammud, õige tantsuhoiaku, tunnetuse ja tasakaalu, partneriga arvestamise ja liikumise muusikas. Baaskursus koosneb 7 tunnist (ühe tunni kestvus 90 min).

Argentiina tangost
Tänapäeval on teaduslikult tõestatud Argentiina tango positiivne mõju inimeste tervisele ja rühile. Argentiina tango on üks paremaid vahendeid nooruslikkuse säilitamiseks ja stressi maandamiseks.
Argentiina tango on üks maailma kauneimaid seltskonnatantse, mis sündis veidi enam kui sada aastat tagasi Lõuna-Ameerikas, Rio de la Plata suudmealadel. Argentiina tango klassikaline variant erineb nii võistlustangost kui ka soome tangost. Tänapäeval võiks jaotada klassikalise Argentiina tango eelkõige kaheks vormiks. Üks neist põhineb lavaesinemisel, on väga tehniline ja tantsijad keskenduvad eelkõige sellele, et vaatajatele efektset muljet jätta. Teine suund on sotsiaalne, kus tantsijad peavad esmatähtsaks, et partner ning teised tantsijad tunneksid ennast tantsupõrandal võimalikult hästi. Sotsiaalne Argentiina tango ei ole sport, see on võimalus veeta aega sümpaatsete inimestega ilusa muusika saatel ühiselt liikudes ja ennast hästi tundes.

Riietus
Tundi palume kaasa võtta vahetusjalatsid (sobib tavaline sileda tallaga siseking, aga selline, mis puitpõrandale triipe ei jäta) ning liikumist võimaldavad riided, st naiste puhul sobivad püksid või seelik, mis ei oleks ülikitsas, meesterõivaste puhul sobivad nii teksad kui ka viigipüksid ja särk.

Pärast kursuse lõppu on soovijatel võimalus jätkata süvenemist tangosse jätkukursustel, et muuta oma tants elegantsemaks ja kontakt partneriga veelgi paremaks.

Milleks mulle argentina tango? Mida arvavad argentiina tangost selle harrastajad?
* Tango on tants neile, kes ei tantsi. Tehniliselt on argentiina tango väga lihtne; sa ei pea oskama raamatutäit trikke, et tantsida. Argentiina tango ei vaja gümnastikat, selles ei saada vigastusi. Sa ei pea olema füüsilises tippvormis, sa ei pea olema osav, sa ei ole kunagi tango jaoks liiga noor ega liiga vana.
* Pole tähtis, kui palju mehel on juukseid, kui ta oskab tantsida. Vähe on nii stiilseid tantse kui argentiina tango. Sul ei ole vaja midagi muud, et olla cool. Tangost piisab.
* Tangos ei ole vigu. Argentiina tango on tants, mida tantsitakse endale ja oma partnerile. Sa ei tee seda žürii ega pealtvaatajate jaoks. Jah, see on äge. Aga kõige tähtsam on see, et teie kahekesi rahul oleksite. Kõik muu on kõrvaline.
“Ma pole elu sees uskunud, et võiksin tantsima õppida. Mõnel inimesel on selleks loomupärane anne; mul pole ei head tasakaalu ega muusikalist kuulmist. Keskkoolis tallasin tantsukursustel partneri kahed kingad katki. Tantsimisele hakkasin mõtlema alles neljakümneselt, pärast jalavigastust teraapias käies: kui ma nüüd ka ei proovi, millal siis veel, ratastoolis või? Selgus, et kui annet pole, käivad ka kirg ja põikpäisus – ma lihtsalt ei andnud alla. Praeguseks läheb mul argentiina tangoga viies aasta. Kui hiljuti oma kunagist klassijuhatajat kohtasin, siis ta ei uskunud, enne kui mind tangot tantsimas nägi.” Raul (45)
“Mulle meeldib argentiina tango juures see, et see pole ülemäära keeruline, samas liiga lihtne ka mitte. Muusika viib su endaga kaasa ja lummab, viib kõik muud mõtted peast ja pakub kirjeldamatut elamust.” Kristel (27)

Koolituste korraldusega tutvu siin

Koolitusjuht

Katri-Evelin Kont

644 1149
5887 7165

katrievelin.kont@kultuur.ee