Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Sügispoolaasta koolitused on avatud!

Meil on hea meel teada anda, et oleme 2022 sügispoolaasta koolitused kodulehel avanud ja ootame kõiki huvilisi registreeruma. Nagu ikka on kursuste valik mitmekülgne – leidub nii uusi tulijaid kui ka vanu armastatud klassikuid.

Keeled

Meie rikkalikku keelekursuste valikut asuvad sügisel täiendama norra keel ja portugali keel, mõlemad kursused on suunatud algajatele. Video CV koolitusel saad teada miks ja kuidas koostada video CV-d ning mida jälgida valgustuse ja keskkonna valikul. Videokõne koolitus aga pakub teadmisi videokohtumiseks valmistumise ja läbi viimise kohta ning selgitab veebikohtumiste etiketti.

Käsitöö

Käsitööhuvilisi rõõmustame sügisel uute meisterdamise töötubadega, kus Terje Mudisti juhendamisel saavad selgeks nii organzalillede, kauni peaehte, roosidega peavõru kui ka dekoratiivse rookrooni valmistamine. Veel teeme tutvust tikkimisekudumise ja heegeldamise algtõdedega, gobelääni kudumise ning tikitud monogrammiga. Lisaks avame taas mitmed populaarsed kursused, näiteks kimono õmblemine,vaibapunuminekangakudumine algajatelenahatöö kursus jpm.

Kunst ja disain

Algajatele suunatud joonistamise kursused toimuvad meil sügisel suisa kahes majas – Jüri Kassi juhendamisel Südalinna majas ning Terje Mudisti juhendamisel Pelgulinna majas. Jätkame ka Liisi Tani akvarelli ja Anu Karjatse kalligraafia kursustega nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Samuti jätkuvad Zair Zeilanovi õlimaali– ja Kaie Kal maalistuudiod.

Kokandus

Kui soovid aga täiendada hoopis enda kokakunsti oskuseid, siis on siingi Sulle mitmeid põnevaid koolitusi. Koos kohviku Köömen Palestiina kokaga saad avastada Araabia rahvusköögi saladusi, Eerika Ossaare juhendamisel valmistada toeka õhtusöögi lambalihast või hoopis kergemaid roogi kanalihast. Eerika jagab õpetusi ka lehttaigna kohta – kuidas seda valida, säilitada, sulatada ja küpsetada. Pille Enden paneb rõhku kalatoitudele, õpetades valmistama nii punast kui valget kala ja tutvustades ka maitsvamatest maitsvamaid kalaroogi. Taimetoidu eelistajatele jagab nõuandeid ja maitsvaid retsepte Madli Metsar vegan jõulutoitude koolitusel. Muidugi on kavas ka alati menukad makroonidepelmeenide ja kõikvõimalikud küpsetiste koolitused.

Kultuur ja ühiskond

Kultuuri vallas on tulemas mitmeid linnaretki, mis tutvustavad linna arhitektuuri ja ajalugu. Anne Untera teeb ülevaate esimestest Eesti naiskunstnikest ja nende loomingust, Hanno Talving tutvustab võimalusi oma talu ajaloo väljaselgitamiseks. Loone Ots räägib lühikursusel Eesti mütoloogiast ehk vanade eestlaste uskumustest ja maailmapildist.

Vali juba nüüd oma lemmikkursused välja ning pane nimi kirja, et koht koolitustel kindlustada. Meie grupid on enamasti väikesed ning kohtade arv piiratud.

Hoia ka jätkuvalt meie kodulehel pilk peal, kuna kursuste nimekiri täieneb septembrini. Kui soovid esimesena teada saada Tallinna Rahvaülikooli uutest kursustest ja sündmustest, siis liitu meie uudiskirjaga!

Rõõmsa kohtumiseni!
Sinu Tallinna Rahvaülikool

Teated

Artiklid

Näitused

Jälgi meid

Head mõtted ja küsimused

Koostööpartnerid