Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Kursuste korraldus

Tallinna Rahvaülikooli kursused toimuvad reeglina argipäeva õhtuti algusega 17.30 või 18.00 ja laupäeva hommikuti. Mõned koolitused on planeeritud ka argipäeva hommikutele.
Kursused kestavad korraga enamasti 2-3 akadeemilist tundi (üks akadeemiline tund = 45 min.)

Kursusele registreerumine

Koolitusel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida. Kursustele saab registreeruda interneti või telefoni teel, samuti kohapeal – Estonia pst.5a või Vene tn 6. Registreerumiseks vajalikud isikuandmed on salastatud ega kuulu avalikustamisele. Interneti teel registreerudes saadetakse Teile vastuseks kirja lisana e-arve Tallinna Linnakantselei poolt, milles teatatakse ka maksetähtaeg. Arveid väljastatakse ka juriidilistele isikutele.
Registreerumine kestab kuni kursuse täitumiseni. Kui kursus on täitunud, registreeritakse Teid ootenimekirja ja kui põhinimekirjas vabaneb koht, võetakse Teiega ühendust.

Tasumine

Õigus kursuse tööst reaalselt osa võtta on Teil siis, kui olete ettenähtud tähtajaks tasunud õppemaksu. Maksta on võimalik pangaülekandega vastavalt esitatud arvele või sularahas Estonia pst.5a argipäeviti 10.00 – 18.00. Pangakaardiga kohapeal maksta ei saa.
Enne kursuse algust peab õppemaks olema tasutud, vastasel korral on Rahvaülikoolil õigus Teid nimekirjast kustutada. Vajadusel tõestab makset pangaülekanne või sularahatšekk.
Enne kursuse algust saadetakse Teile meeldetuletus (enamasti e-posti teel), kus teavitatakse ühtlasi ka esimeses tunnis vajaminevatest vahenditest vms.

Kursuse ärajäämine

Kuulajate vähese huvi tõttu on korraldajatel õigus kursus ära jätta. See selgub enamasti mõned päevad enne kursuse algust ja Teid teavitatakse sellest. Juba tasutud õppemaks makstakse Teile tagasi, kuid on võimalus see raha ka üle kanda mõnele teisele Teile sobivale kursusele. Vajadusel sooritate juurdemakse või tagastab Rahvaülikool Teile enammakstud osa. Samuti teavitatakse Teid kõigist kursust puudutavatest muudatustest.

Kursusest loobumine ja õppemaksu tagastamine

Kui Teil ei ole võimalik juba registreeritud kursusest osa võtta, tuleb Teil Rahvaülikooli sellest teavitada niipea kui võimalik. Kui kursus on juba alanud, on õppetasu võimalik tagasi taotleda pärast esimest loengut (v.a. esimese loengu tasu). Hilisemaid pretensioone rahuldatakse vaid erandkorras.

Tulumaksutagastus

Alates 1. jaanuarist 2016 saab Tallinna Rahvaülikoolis näidata keeleõppe õppetasu tuludeklaratsiooni täites koolituskuluna, millest tagastatakse 20% vastavalt tulumaksuseaduse § 26 lg 2 .
Teistele kursustele soodustus ei laiene.
Meie majandustegevusteate registreerimisnumber Eesti Hariduse Infosüsteemis on 171877.

Kursuse lõpetamine

Keelekoolituste lõpetajad saavad soovi korral tunnistuse.  Teiste  kursuste puhul väljastatakse vajadusel tõend. Tunnistuse/tõendi peal on märgitud osaleja nimi, isikukood, koolituse nimi, toimumise aeg, maht ja läbiviija/d.
Kunstikursuslaste töid säilitatakse kuni 6 kuud peale kursuse lõppu.

Et teada saada osalejate arvamust kursuse, selle korralduse ja õpetaja kohta, palume õpilastel viimases tunnis vastata ankeetküsitlusele. Teie arvamust kursuste, kooli ja uute ettepanekute näol ootame alati!

Parkimine

Estonia pst 5a sisehoovis osutab tasulist parkimisteenust Europark Estonia OÜ.