Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Kontakt Liitu uudiskirjaga

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

Telliskivi 56
6733 965  ∕  5330 3390

info@kultuur.ee

Kontakt

Liitu uudiskirjaga

Aastaaruanded

Tallinna Rahvaülikooli 2018. aasta tegevusaruanne 

Tallinna Rahvaülikool on täiskasvanute koolituskeskus, mille tegevuse eesmärgiks on Tallinna ja Harjumaa elanikele mitmekesiste ja huvipakkuvate enesetäiendamisvõimaluste pakkumine. Sellega toetab rahvaülikool täiskasvanute üld- ja tööalaste pädevuste arendamist, isiksuslikku kasvamist ja väärtustab elukestvat õppimist ühiskonnas laiemalt.

Aruandeperioodil toimus koolitustegevus jätkuvalt 12 teemavaldkonnas: kultuur, kunst, käsitöö, arvuti ja majandus, keeled, muusika, tervis ja ilu, kokandus, loodus, fotograafia, liikumine, teater. 2018. aasta kursustest olid tavapäraselt kõige populaarsemad valdkonnad keeled (hispaania, inglise, vene), kokandus (Eerika Ossaare kodune gurmee, makroonide valmistamine, Aliide küpsetised), tervis (looduskosmeetika, hiina meditsiini erinevad suunad, hatha jooga), muusika (kitarr, klaver, hääleseade, solfedžo) ja kunst (joonistamine, graafika, akvarell). Uutest kursustest pälvisid kõige suurema osalejate poolehoiu sõrmuste valmistamise töötoad, ka araabia ja jaapani keel, mehhiko köök, prantsuse leibade küpsetamine, Madis Kalmeti näitlejameisterlikkuse kool.

Sel aastal oli rõõmustav noorte koolitajate lisandumine Rahvaülikooli juba kogemustega õpetajate kõrvale: Rauno Ruus – araabia keel, Geidi Kilp – jaapani keel, Jaana Ojakäär – loovjoonistamine. Tallinna Rahvaülikooli kauaaegne traditsioonidega kirjakunstikool sai 2018.a. uue juhendaja, kui tuntud kalligraafi Heino Kivihalli vahetas välja tema õpilane Anu Karjatse. Rõõmu teeb veel see, et huviliste seas on populaarsed ka inglise töökeelega kursused – prantsuse leibade küpsetamine (Francois Arnould), mehhiko köök (Rodyka Lopez).

Maikuus toimusid traditsioonilised Tallinna Rahvaülikooli avatud uste päevad, mil tutvustati uue poolaasta kursusi ja oli võimalik osa saada õppeaasta jooksul valminud tööde näitustest (joonistused, maalid, käsitöö, kalligraafia). Lisaks toimusid nädala jooksul laulu- ja muusikaõpilaste-, kooride ja liikumisrühma kontserdid ning teatrikeskuse truppide etendused. Septembrikuus pakkus Rahvaülikool linnaelanikele avatud kursusi rahvuskultuuride nädala raames ja oktoobris avatud tunde täiskasvanud õppija nädalal.

2018. aasta teises pooles tegi õppeasutus koos töötajatega läbi koolitustegevuse kvaliteedi enesehindamise protsessi ning aasta lõpul omistas Eesti Rahvaülikoolide Liit Tallinna Rahvaülikoolile mitteformaalõpet pakkuva asutuse kvaliteedi märgi (EQM – European Quality Mark).
Aruandeperioodiks püstitatud prognoosid on enamasti täidetud; võib öelda, et teenuste kasutamine jäi 2017. aastaga võrreldes samale tasemele.

Tallinna Rahvaülikooli peamisteks reklaamikanaliteks eelmisel aastal olid koduleht (kultuur.ee), FB-leht ja uudiskiri. Veebilehte täiustati aasta lõpus, et muuta see huviliste jaoks informatiivsemaks ja kasutajasõbralikumaks. FB-lehe sõprade arv on kasvanud 3400-ni, uudiskirja tellijate arv on samuti tõusnud.

 

2017. aasta tegevusaruanne

2016. aasta tegevusaruanne

2015. aasta tegevusaruanne

2014. aasta tegevusaruanne