Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Meie oleme puhkusel 1. augustini, aga koduleht ei puhka kunagi! Sügiskursused on juba üleval.Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Veronika TRIIBUTÖÖTUBA nutikale taaskasutajale

Veronika Nuter

Triibutöötoa läbivaks peategelasteks on ringheegelnõel.

Esimeses kahes tunnis vaatame, mida saab teha vanadest T- & Ö-särkidest, tööstuslikest ja kaubanduslikest trikotaažijääkidest ning takunöörist. Järgmistes tundides jätkab peategelasena taas ringheegelnõel, aga materjaliks võtame koduse lõngakorvi ülejäägid – erinevad villased, puuvillased ja sünteetilised lõngad.

Sissejuhatuseks saadakse lühike ülevaade ringheegelnõela jaoks sobivatest materjalidest. Praktiline õpe algab erinevate jääkmaterjalide tööks ettevalmistamisega, edasi tutvutakse põhilise töövahendi ning kasulike lisatarvikutega, seejärel omandatakse töövõtted.

Esimese praktilise tööna valmib kahevärviline ruudu- vm -kujuline moodul: kuumaalus, seinatasku või erinevate käsitöövahendite–varraste, nõelte jms jaoks mõeldud hoidik.

triibud_1Sama kujundi võib võtta ka järgmise töö esimeseks mooduliks, mille otsa/ ümber kasvatada uusi värvitriibulisi ruute, ristkülikuid või kolmnurki.
Töö käigus harjutatakse kätt moodulite ühendamise, silmuste arvu kahandamise ning kasvatamisega, sangade ja kinnitusaasade moodustamise jm sellisega.

Esimesse tundi võtta kaasa:

• käepärased ja hästi lõikavad universaalsed või pikema teraga käärid
• 3–4 vana T- või Ö-särki (sobivad ka muud esialgse kaubandusliku välimuse minetanud trikotaažrõivad, nii ühevärvilised kui ka mustrilised)
• 3–4 värvi lõngajääke à 20-50 g (võivad olla varieeruva jämedusega ja erinevast kiust)

trribud_2Kursuse teises pooles saadakse lühike ülevaade etnostiilis triibumustrite kujundamise võimalustest, vertikaalsete, horisontaalsete ja diagonaalsete värvitriipude moodustamisest, nende grupeerimisest ning lõikeskeemiga kohandamisest, õpitakse nööpaukude, taskuavade, kinniseliistude ja äärekantide ning vollide-seeside-kiilude jm sellise moodustamist ning erinevas suunas heegeldatud detailide õmblusteta ühendamist.

Teise praktilise tööna valmib kursuse lõpuks kas murumüts või barett või üks lihtsam vest või pihik. Suurema eseme – lapse pihikseelik, mehe vatt, naise jakk või tuunika – alustamisel jätkatakse seda kursuste järel iseseisva koduse tööna. Samu rõivaelemente võib valmistada ka mõne suurema nuku garderoobi täiendamiseks

Kolmandasse tundi võtta kaasa:
• erinevat värvi lõngajääke à 20-50 g (võivad olla varieeruva jämedusega ja erinevast kiust)

NB! Kursuse osalustasule lisandub ringheegelnõelte (läbimõõduga 6 ja 4 mm) maksumus 3 €/tk.

Juhendaja Veronika Nuter on nutikat taas- ja uuskasutust praktiseerinud juba paar aastakümmet ning innustanud ajakirjade vahendusel teisigi sellega tegelema. Tänaseks on sellest saanud nii tema põhitöö kui ka üks suur, nauditav ja katkematu avastusretk, mis ei luba mõttelaiskusel ligi tikkuda.

Veronika NuterTaaskasutamise kirgliku pooldajana on Veronika veendunud, et kõige otsesemalt suudab iga tavainimene panustada üleüldisesse keskkonnahoidu just oma tarbimisindu taltsutades, pealegi on vanade asjade elluäratamine ja uute väljamõtlemine üks ütlemata mõnus ajaviide.

 

Aeg

laupäeviti kell 11 - 13.15
28. oktoober - 2. detsember 2017
NB! 18. novembril tundi ei toimu!

Maht

15 tundi

Hind

54 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korrus

Registreeru

Veronika TRIIBUTÖÖTUBA nutikale taaskasutajale

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis