Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

Mida teha vana mööbliga?

Mati Raal

1. kord – Kui vana on vanamööbel ja kuidas antiikmööblit ära tunda?
Loeng püüab selgust luua vägagi  kirjus  mööblimaailmas, kus  võib leida  sama nime all nii ehtsat vanamööblit, uusantiiki ja tänapäevast stiilimööblit. Kuidas neid ära tunda ja mis on ühe või teise väärtus ja kasutusala.

2. kord – Eestis levinud vanamööbel nii mõisas, linnakodus kui talutares.
See on lühike ülevaade mööbli ajaloost lähtudes Eestis levinud ja kuulajatele ilmselt tuttavast vanamööblist. Käsitlemist leiab mõisamööbel ja selle saatus 20. sajandil. Linnakodaniku mööbel ja 20. sajandi mööblitööstused ja nende toodang. Talumööbel ja selle väärtustamine tänapäeval.

3.  kord – Kuidas mööblit restaureeritakse? 
Loeng käsitleb teoreetiliselt mööbli restaureerimise võtteid, vanasti kasutatud materjale ja töövõtteid ja tänapäeval restaureerimisel kasutatavaid materjale ja vahendeid.

P. S Kursuslased võivad kaasa võtta fotosid mööbliesemetest ja saada konsultatsiooni, millega tegemist, kui vana, kui väärtuslik, kas restaureerida jne.

Juhendaja Mati Raal on mööblirestaureerimisega tegelenud tänaseks  38 aastat. Õpetab tudengeid Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis, juhendab praktikaid ja lõputöid mitmetes ametikoolides, osaleb Tartu Kõrgema Kunstikooli  lõputööde kaitsmise komisjoni töös. On viimased 20 aastat juhtinud perefirmat Tsunftijänes OÜ, kus restaureeritakse erinevat mööblit, pildiraame ja muid puidust esemeid. Talveperioodil viiakse läbi praktilise mööblirestaureerimise koolitusi kõikidele soovijatele oma töökojas ja tehakse ka töötubasid väljaspool maja: Anija mõisas, Kolga muuseumis, Neeruti seltsis jne. Lisaks restaureerimisele võib Tsunftijänese galeriist osta erinevat restaureeritud  vanamööblit.

Aeg

neljapäeviti kell 18.00 - 19.30
02., 09. ja 16. november 2017

Maht

6 tundi

Hind

30 €

Asukoht

Estonia pst 5a
I korruse õppeklass nr 2

Registreeru

Mida teha vana mööbliga?

  • Maksja andmed

    Täita kui maksja erineb osalejast
  • Pärast registreerimislehe täitmist ja saatmist väljastab Tallinna Linnakantselei Teile arve e-posti teel õppetasu maksmiseks, mis ühtlasi kinnitab ka Teie registreerumist kursusele.

    Kohtumiseni Tallinna Rahvaülikoolis