Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Tallinna Rahvaülikool

Usume elukestvasse õppesse. Pakume teoreetilisi ja praktilisi kursusi erinevates eluvaldkondades.

Koolist lähemaltKontakt

Estonia pst 5a
630 6508  ∕  5690 1707

Vene tn 6
644 1149  ∕  5887 7165

info@kultuur.ee

Kontakt
Kõik kursused

TRE (Tension, Stress & Trauma Release Exercise) treeningud

Kohad täis!

TRE (Tension, Stress & Trauma Release Exercise) on harjutuste seeria, mis põhineb bioenergeetikal, joogal, taijil ja teistel idamaistel võitluskunstidel. See toimib aju sügavaima osa – ajutüve tasandil. Käivitades lihastes reflektiivse vibratsiooni, vabastab TRE sügavale kehasse ja alateadvusse salvestunud pinged.

TRE protsess on teekond kohtumaks alateadvusesse hästi ära peidetud emotsioonidega. Iga sõlme vabanemisega võidad tagasi elusama iseenda.

Elu on stressirohke ja traumasid, suuremaid või väiksemaid, kogevad kõik inimesed. Meie keha on keeruline süsteem, mis salvestab iga elatud hetke ja talletab allasurutud pingeid, millest tahame, kuid ei oska vabaneda.
TRE-ga alustades annad kehale voli end pingetest vabastada. Keha reguleerib end ise ja sina oled vaid vaatleja. Tulemusena saavutab aju meditatiivse seisundi ja keha täieliku lõdvestuse.
Järjepidevalt harjutusi tehes saad ligipääsu oma kehas peituvale ammendamatule infoallikale ja kasvab hüppeliselt isiklike emotsionaalsete ja füüsiliste protsesside teadvustamine.
Positiivsetest sümptomitest võib nimetada ärevuse täielikku taandumist, uute mõtteviiside avaldumist, unenägude aktiveerumist, intuitsiooni tugevnemist, uute aisingute ja tajude ilmnemist. Keha muutub kergemaks, plastilisemaks ja painduvamaks, emotsioonid selgepiirilisemaks, inimesel on neid kergem teadvustada ja hallata.
Samas esineb unisuse perioode ja perioode, kus negatiivsed emotsioonid tõusevad eriti esile, võib esineda iiveldust. Treeningu ajal või pärast seda võivad inimesed kogeda külmavärinaid, tugevaid emotsioone jms.
Vaatamata üksikutele ebamugavatele kõrvalnähtudele, mis protsessis võivad ilmneda, kinnitavad inimesed, kes pikema aja jooksul on TRE harjutusi regulaarselt praktiseerinud, selget kvalitatiivset muutust iseenda teadvustamises ja oma elu igas aspektis.

TRE on praktika inimesele, kes soovib terveneda läbielatud traumadest, vabaneda ärevusest ja stressist. Oluline on valmisolek iseendas ja oma suhtumises, elus midagi muuta ning valmidus muutustega toime tulla. Aitab teadmine, et kõik head asjad saavad alguse korralikust lõdvestusest.

Meetodi on loonud Dr. D.Berceli PhD, kes uurides inimesi Aafrika ja Lähis-Ida sõjakolletes kõrgendatud stressi olukorras, leidis kinnitust, et värisemine/rappumine on kehas peituv tervendav kaitsemehhanism, mis rahustades närvisüsteemi ja vabastades lihaspinge, taastab keha algse, stressile või traumale eelnenud oleku.
Ligi kolmekümne aasta jooksul on harjutuste mõju teaduslikult uuritud ja kinnitatud ning praeguseks on see meetod üle maailma lisaks psühhoterapeutide töövahendina suhteprobleemidest, ärevusest, depressioonist, sõltuvustest ja muudest elu segavatest faktoritest vabanemisel kasutuses USA militaar- ja päästeteenistujate väljaõppes esmaabivahendina.
Need on harjutused, mida kord õpituna saad kasutada kogu elu, toetades pidevalt enda vaimset ja füüsilist rahulolu, edendades tervist ja terviklikkust.

TRE on enamiku inimeste jaoks ohutu ja tõhus stressi vabastamise tehnika, kuid seda ei tohi kindlasti teha rasedad. Samuti südameprobleemide, hapra psüühikaga, psühhotroopseid aineid või medikamente kasutavad ja keerulisi füüsilisi või vaimseid traumasid põdevad inimesed. Juhul kui sul on kahtlusi, anna neist kindlasti juhendajale teada!

Kursuste korraldusega tutvu lähemalt siin

Aeg

pühapäeviti
14. oktoober kell 16 - 19

21. oktoober - 2. detsember 2018
kell 16 - 17.30

Maht

18 tundi

Hind

126 eurot

Asukoht

Vene tn 6
II korrus